ZPRÁVY

Město otevře na cyklostezce skanzen

26. května 2013, 17:08, téma ZÁBŘEH, BH
Město otevře na cyklostezce skanzen Lupěné – Novým lákadlem nejen pro turisty se bude brzy pyšnit cyklostezka mezi Lupěným a Hněvkovem nedávno zbudovaná na někdejším drážním tělese. Město zde v den svátku dětí slavnostně otevře zbrusu nový železniční skanzen.
Nejvýraznějším exponátem skanzenu je padesátitunová parní lokomotiva CS 500 vyrobená v roce 1950 ve Škodových závodech. Ta je nyní doplněna semafory, návěstidly a předzvaněčem, skanzen však do budoucna nabídne i další exponáty. „Rádi bychom sem každý rok přidali něco nového, kromě železničních exponátů by to měly být například i atrakce pro děti,“ sdělil místostarosta Zábřeha Karel Crhonek.

Slavnostní uvedení železničního skanzenu do provozu bude mít dvě části. Poslední květnový den zaplní skanzen žáci a studenti zábřežských škol, na které kromě informací o historii dopravy na dráze mezi Olomoucí a Prahou čekají také ukázky činnosti hasičů a stanoviště připravená Domem dětí a mládeže Krasohled Zábřeh.

Oficiální otevření se uskuteční v sobotu 1. června o půl jedenácté za přítomnosti hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila a dalších hostů. K prohlídce nových exponátů je zvána i veřejnost.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.5.2013 20:17
Titulek: Paráda
Autor: Radek.K
42
Je to super práce. Musím říci že jet 15km na brusle je sice trochu luxus, ale stojí to za to. krásná stezka, s krásným okolí a hlavně bezpečně bez aut. Super. Jen takových stezek více
Reagovat
Datum: 29.5.2013 06:06
Titulek: Re: Paráda
Autor: Happy
119
Hezké to určitě je. Ale musím si to zavčas projet a nafotit, než se do toho pustí hnědočeši a všechno na čem drží magnet, skončí v okolních sběrnách...
Reagovat

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.