ZPRÁVY

Město otevře na cyklostezce skanzen

26. května 2013, 17:08, téma ZÁBŘEH, BH
Město otevře na cyklostezce skanzen Lupěné – Novým lákadlem nejen pro turisty se bude brzy pyšnit cyklostezka mezi Lupěným a Hněvkovem nedávno zbudovaná na někdejším drážním tělese. Město zde v den svátku dětí slavnostně otevře zbrusu nový železniční skanzen.
Nejvýraznějším exponátem skanzenu je padesátitunová parní lokomotiva CS 500 vyrobená v roce 1950 ve Škodových závodech. Ta je nyní doplněna semafory, návěstidly a předzvaněčem, skanzen však do budoucna nabídne i další exponáty. „Rádi bychom sem každý rok přidali něco nového, kromě železničních exponátů by to měly být například i atrakce pro děti,“ sdělil místostarosta Zábřeha Karel Crhonek.

Slavnostní uvedení železničního skanzenu do provozu bude mít dvě části. Poslední květnový den zaplní skanzen žáci a studenti zábřežských škol, na které kromě informací o historii dopravy na dráze mezi Olomoucí a Prahou čekají také ukázky činnosti hasičů a stanoviště připravená Domem dětí a mládeže Krasohled Zábřeh.

Oficiální otevření se uskuteční v sobotu 1. června o půl jedenácté za přítomnosti hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila a dalších hostů. K prohlídce nových exponátů je zvána i veřejnost.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.5.2013 20:17
Titulek: Paráda
Autor: Radek.K
74
Je to super práce. Musím říci že jet 15km na brusle je sice trochu luxus, ale stojí to za to. krásná stezka, s krásným okolí a hlavně bezpečně bez aut. Super. Jen takových stezek více
Reagovat
Datum: 29.5.2013 06:06
Titulek: Re: Paráda
Autor: Happy
226
Hezké to určitě je. Ale musím si to zavčas projet a nafotit, než se do toho pustí hnědočeši a všechno na čem drží magnet, skončí v okolních sběrnách...
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.