ZPRAVODAJSTVÍ

Město finišuje s opravou zimního stadiónu

9. srpna 2016, 13:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk - Šumperk právě dokončil rekonstrukci zimního stadiónu. Vyšla zhruba na dvaatřicet miliónů korun. Led se na nově vybetonované ploše objeví koncem prázdnin. Příští rok plánuje radnice opravit i samotnou budovu „zimáku“.

 „Na opravu ledové plochy a strojovny jsme získali dotace ve výši zhruba dvaceti miliónů korun. Celková cena za rekonstrukci bude možná ještě o dva milióny nižší, než jsme původně počítali,“ uvedl místostarosta Šumperka Tomáš Spurný. Se stavebními pracemi začala choceňská firma zhruba před třemi měsíci. „Akce probíhala bez větších komplikací a do prací jsme se v maximální možné míře snažili zapojit i místní firmy a řemeslníky,“ uvedl Ivo Svoboda z firmy Energo Choceň.

Mnohem méně než se čekalo


Původní projekt bývalého vedení Podniků města Šumperk, které se o zimák starají, počítal s tím, že oprava stadionu bude zhruba o polovinu dražší a přijde na šedesát miliónů korun. „My jsme nastavili podmínky výběrového řízení na dodavatele stavby tak, aby se do něj mohlo přihlásit více firem. To patrně sehrálo v konečné ceně zakázky rozhodující roli,“ vysvětluje úspory Spurný.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.8.2016 20:25
Titulek: pane Kropáč,
Autor: Nanosekunda ®
145
máte tam min. 3 (tři) ale absolutní nesmysly, né-li lži. (najděte si je sám)
Až bych řekl, že Vám to snad někdo nadiktoval.
Asi jak když v rudém-právu psali o západu za totáče.
Pouze pohádka pro stádo...!

Booo
Reagovat
Datum: 11.8.2016 15:22
Titulek: Re: pane Kropáč,
Autor: špk
46
Máte pravdu, od kdy Praha, Liberec a Choceň jsou místní firma? Pane Kropáč, krásně Vám to někdo napsal, málem bych tomu uvěřil, proč se už nechladí od předání? Že by netěsnost čpavku na potrubí? Nepište o něčem, o čem nic nevíte.... Pánové z Chocně pěkně místní firmy podrazily....
Reagovat
Datum: 11.8.2016 15:35
Titulek: Re: pane Kropáč,
Autor: Redakce Praděd
42
136
Nechladí se, protože beton musí vyzrát. Že to betonovali pozdě se už nikde neřeší, ale dílo bylo předáno v termínu a o to šlo. Přeci nechcete uplatňovat sankce, když se dá rozumě domluvit.
Reagovat
Datum: 12.8.2016 16:52
Titulek: Redakce Praděd
Autor: X
36
Zjevně podle vás měli první betonovat :-) Holt vedení hokeje by mělo víc přemejšlet a plánovat.
Reagovat
Datum: 11.8.2016 17:09
Titulek: Re: pane Kropáč,
Autor: Redakce Praděd
52
Nechladí se, protože beton musí vyzrát. Že to betonovali pozdě se už nikde neřeší, ale dílo bylo předáno v termínu a o to šlo. Přeci nechcete uplatňovat sankce, když se dá rozumě domluvit.
Reagovat
Datum: 16.8.2016 16:00
Titulek: zimák
Autor: Laďa
24
No a když se do toho vloží i peníze chybějící v městské pokladně a přebývající v některých šrajtoflích, pak můžeme zimák postavit na patro.Stále mě mrzí, že zodpovědní nemají dost odvahy vrátit peníze, které na zimáku prošustrovali. Pište o tom prosím i vy pane Kropáči.
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).