ZPRAVODAJSTVÍ

Město dokončí opravu silnic

18. července 2017, 15:30, bav
Zábřeh - Průtah městem od Valové po ulici Komenského by měl během prázdnin výrazně změnit vzhled. Postará se o to investice v nákladu přes 3 milióny korun, kterou se místní radnice chystá spustit ještě v červenci. Výsledkem budou dva nové přechody a celistvý asfaltový potah, který konečně pokryje opravou kanalizace zničený povrch autobusového nádraží. Práce budou probíhat za provozu, komplikace v dopravě se mohou objevit ještě v průběhu září.

 „Na přechody jsme získali dotaci od Olomouckého kraje, z rozpočtovaných 800 tisíc korun zaplatí téměř polovinu,“ okomentoval blížící se zahájení prací starosta města František John. Přechody podle něho budou bezbariérové a chodcům zajistí větší bezpečnost při přecházení.
Nový asfaltový povrch přijde na řadu ve druhé etapě prací, zakázku získala firma Strabag. Oproti předpokládaným nákladům ušetří radnice dva milióny korun. „Tímto okamžikem bude centrum města, co se týká nových povrchů, hotové,“ uvedl John.
Stavební stroje se v budoucnu do centra města vrátí. „Rekonstrukce dolního náměstí přijde na řadu poté, co architekt vítězného návrhu zapracuje do své studie připomínky veřejnosti,“ odtajňuje John další krok, kterým se město posouvá blíž plánované rekonstrukci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.7.2017 10:07
Titulek: Copak rikal starosta
Autor: Moris
a nemektal on tak nahodou Mgr&Mgr.John o tom, ze bude prebirat silnice v lepsim stavu po dokonceni kanalizaci nez je predaval? Prominte starsimu cloveku, pamet uz me moc neslouzi. Tak na co ty 3 mega fuc a ze by dalsi nove ostruvky?
Reagovat
Datum: 19.7.2017 13:11
Titulek: čERNOPRDELNÍK: Zrada číhá za každým slovem Re: Copak
Autor: Knírek & Patka
Podrazáci lidovci KDU-ČSL mají naděláno v gatích a programově lžou, protože jejich zmanipulované ovečky jim to vždy sežerou.

https://twitter.com/JanFar_sky/status/887363664092770304

http://www.euro.cz/blogy/belobradek-mluvi-jako-spravny-lidovec-zrada-ciha-za-kazdym-slovem-1360331

Reagovat

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).