ZPRAVODAJSTVÍ

Město chce změnit podobu sídliště Severovýchod

7. června 2016, 13:00, Vladimíra Bartoňová, Jaroslav Kropáč
Město chce změnit podobu sídliště Severovýchod Zábřeh - O názory lidí bydlících v lokalitě sídliště Severovýchod se zajímá zábřežská radnice. Pro připravované změny proto od občanů sbírá podněty. Aktuálně formou komunikace s veřejností a později také pomocí dotazníků do schránek.

 „Od vzniku sídliště se doba posunula, přibylo hlavně aut. Je nutná revitalizace zeleně i celková obnova veřejných prostranství,“ vyzdvihl důvody, hovořící pro plánovanou investici, starosta Zábřeha František John. Metoda dotazování občanů přímo v terénu přinesla podle něho celou řadu důležitých podnětů. Sloužit budou jako podklad pro projekční práce. „Nejčastější připomínky se týkaly nedostatku parkovacích míst, vybavení dětských hřišť či přerostlé zeleně,“ okomentoval výsledek průzkumu Dalibor Bartoň z odboru rozvoje města. „Zapojilo se a své náměty poskytlo zhruba sto lidí,“ dodal Bartoň.

Vylepšuje také Šumperk

V Šumperku už radnice revitalizace některých velkých městských částí dokončila a novotou voní i některé parkové plochy. Letos město počítá s pokračováním modernizace panelového sídliště Prievidzská. Ta po částech běží už několik let a kromě rozšíření parkovacích ploch a nového vydláždění chodníků došlo také na výsadbu zeleně. Zkrachoval naopak projekt opravy lokality Javoříčko, kde obyvatelé představy radnice o budoucí podobě této části města odmítli.Foto: mk

Lidé v Zábřeze se k budoucí podobě sídliště mohli vyjádřit přímo na ulici.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.6.2016 13:42
Titulek: Vylepšuje také Šumperk ha ha
Autor: X
76
Co Lidická, Vrchlického co na Květnu tahle strana města si to nezaslouží ???
Reagovat
Datum: 8.6.2016 18:35
Titulek: Temenické sídliště není v Šumperku?
Autor: ZD
202
A co temenické sídliště... parkovat není kde (začátek ul. Zahradní, Pod Senovou) chodníky samá díra nebo hrbol, propadající se silnice s výtluky...kdy sem dojde revitalizace?
Reagovat
Datum: 12.6.2016 09:13
Titulek: To bude na severáku masakr.
Autor: Wera
170
A toho dřeva do krbů na chatyl Kdo zaváhá netopí. Já na bráchu, brácha na mně.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).