ZPRAVODAJSTVÍ

Město chce změnit podobu sídliště Severovýchod

7. června 2016, 13:00, Vladimíra Bartoňová, Jaroslav Kropáč
Město chce změnit podobu sídliště Severovýchod Zábřeh - O názory lidí bydlících v lokalitě sídliště Severovýchod se zajímá zábřežská radnice. Pro připravované změny proto od občanů sbírá podněty. Aktuálně formou komunikace s veřejností a později také pomocí dotazníků do schránek.

 „Od vzniku sídliště se doba posunula, přibylo hlavně aut. Je nutná revitalizace zeleně i celková obnova veřejných prostranství,“ vyzdvihl důvody, hovořící pro plánovanou investici, starosta Zábřeha František John. Metoda dotazování občanů přímo v terénu přinesla podle něho celou řadu důležitých podnětů. Sloužit budou jako podklad pro projekční práce. „Nejčastější připomínky se týkaly nedostatku parkovacích míst, vybavení dětských hřišť či přerostlé zeleně,“ okomentoval výsledek průzkumu Dalibor Bartoň z odboru rozvoje města. „Zapojilo se a své náměty poskytlo zhruba sto lidí,“ dodal Bartoň.

Vylepšuje také Šumperk

V Šumperku už radnice revitalizace některých velkých městských částí dokončila a novotou voní i některé parkové plochy. Letos město počítá s pokračováním modernizace panelového sídliště Prievidzská. Ta po částech běží už několik let a kromě rozšíření parkovacích ploch a nového vydláždění chodníků došlo také na výsadbu zeleně. Zkrachoval naopak projekt opravy lokality Javoříčko, kde obyvatelé představy radnice o budoucí podobě této části města odmítli.Foto: mk

Lidé v Zábřeze se k budoucí podobě sídliště mohli vyjádřit přímo na ulici.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 7.6.2016 13:42
Titulek: Vylepšuje také Šumperk ha ha
Autor: X
65
Co Lidická, Vrchlického co na Květnu tahle strana města si to nezaslouží ???
Reagovat
Datum: 8.6.2016 18:35
Titulek: Temenické sídliště není v Šumperku?
Autor: ZD
111
A co temenické sídliště... parkovat není kde (začátek ul. Zahradní, Pod Senovou) chodníky samá díra nebo hrbol, propadající se silnice s výtluky...kdy sem dojde revitalizace?
Reagovat
Datum: 12.6.2016 09:13
Titulek: To bude na severáku masakr.
Autor: Wera
121
A toho dřeva do krbů na chatyl Kdo zaváhá netopí. Já na bráchu, brácha na mně.
Reagovat

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).