ZPRAVODAJSTVÍ

Města kvůli kůrovci vysadí desetitisíce stromů. Více bude listnáčů

24. října 2019, 13:00, jak
Okres – Radnice ve Štítech a v Šumperku mohutně zalesňují. Jen v prvně zmiňovaném městě letos lesníci zasadili více než třicet tisíc stromů. V lesích, které patří okresnímu městu, je to ještě mnohem víc.

 „V letošním roce bylo vysazeno 180 tisíc sazenic, z toho šedesát procent bylo listnatých a zbytek jehličnatých stromů. Vloni byla výsadba o něco menší, ale její složení zůstalo zhruba stejné, jako je tomu letos,“ řekla Týdnu na severu mluvčí šumperské radnice Soňa Singerová.

V ideálním případě by počet nově vysazených stromů měl být ještě vyšší, práci v lese ale komplikuje nedostatek pracovních sil. S tím souvisí i pomalé odstraňovaní kůrovcem napadených stromů. Například ve Štítech letos vytěžili čtyři tisíce kubíků dřeva. Většinou šlo právě o lýkožroutem napadené stromy.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes s Týdnem na severu soutěžíme o dvě vstupenky na divadelní představení Hodina duchů. V bludovském Kulturním domě ho 12. března od 18 hodin odehraje Divadlo Artur Praha. Můžete být u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Otázka:
Který z uvedených herců v představení Divadla Artur Hodina duchů nehraje?

a) Michal Kavalčík
b) Bořek Slezáček
c) Vlasta Korec

Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na nově otevřenou interaktivní výstavu Hrátky s penězi, kde se pobaví hlavně děti a která bude v zábřežském muzeu otevřená do 19. dubna vyhrávají: Jana H. z Bludova a Blanka Z. z Rohle. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.