ZPRAVODAJSTVÍ

Města kvůli kůrovci vysadí desetitisíce stromů. Více bude listnáčů

24. října 2019, 13:00, jak
Okres – Radnice ve Štítech a v Šumperku mohutně zalesňují. Jen v prvně zmiňovaném městě letos lesníci zasadili více než třicet tisíc stromů. V lesích, které patří okresnímu městu, je to ještě mnohem víc.

 „V letošním roce bylo vysazeno 180 tisíc sazenic, z toho šedesát procent bylo listnatých a zbytek jehličnatých stromů. Vloni byla výsadba o něco menší, ale její složení zůstalo zhruba stejné, jako je tomu letos,“ řekla Týdnu na severu mluvčí šumperské radnice Soňa Singerová.

V ideálním případě by počet nově vysazených stromů měl být ještě vyšší, práci v lese ale komplikuje nedostatek pracovních sil. S tím souvisí i pomalé odstraňovaní kůrovcem napadených stromů. Například ve Štítech letos vytěžili čtyři tisíce kubíků dřeva. Většinou šlo právě o lýkožroutem napadené stromy.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes hrajeme o celkem čtyři volné vstupenky na dva koncerty šumperského Domu kultury. Odpovědět je potřeba na každou zvlášť, a to pod číslem a písmenem otázky. Výherce zveřejníme v příštím čísle novin.

Otázka č. 1: (Festival Horování, sobota 23. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce Radek Jaroš zdolal vrchol osmitisícové hory Nanga Parbat?
1a) 2001
1b) 2003
1c) 2005

Otázka č.2: (Vánoční koncert Janka Ledeckého, čtvrtek 28. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce vyšlo sváteční album Sliby se maj plnit o Vánocích?
2a) 1995
2b) 1996
2c) 1997

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ:
Dvojvstupenku na slavnostní koncert u příležitosti státního svátku se světoznámým virtuosem a houslovou legendou Václavem Hudečkem, konaný v neděli 17. listopadu v zábřežském kostele sv. Barbory vyhrává Alois Drážný z Kolšova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně zábřežského kulturního domu.