SPORT

Memoriál Petry Urbáškové

13. května 2008, 18:25, Helena Konopová
Šumperk - Velkým sportovním svátkem se stal XIV. ročník memoriálu Petry Urbáškové, jehož pořadatelem je Gymnastický klub Šumperk.
V tělocvičně IV. základní školy na Sluneční ulici se setkaly gymnastky z holandského Utrechtu, slovenských Košic i Popradu a několika českých klubů, aby předvedly své výkony. 
Ještě před začátkem hlavního závodu ukázaly své sestavičky nejmladší adeptky tohoto krásného sportu. První místo vybojovala Katka Sedlářová před Eliškou Náplavovou a Vendulou Měrkovou – všechna děvčata jsou z GK Šumperk.

Hlavní závod proběhl ve dvou kategoriích. V té první si změřily síly závodnice do 12 let. Zlatou medaili získala domácí Viktorie Harásková, stříbrnou její oddílová kolegyně Simona Kozáková, bronz putoval do Prostějova zásluhou Barbory Studené.
V této kategorii sbíraly cenné zkušenosti i mladičké závodnice – Tereza Vařeková skončila 9., Maruška Nevrklová 10. a Bára Fricová 13.
Mezi závodnicemi ročníků narození 1995 a starší obhájila loňské vítězství Pavlína Březinová z GK Šumperk. Na stupních vítězů ji doprovázely Lucie Corritarová ze Sokola Moravská Ostrava (2.místo) a Kateřina Kubíčková z TJ Šumperk (3.místo).
Gymnastický klub Šumperk děkuje všem sponzorům, bez jejichž pomoci by nebylo možno tento krásný závod uspořádat.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FLÁM FEST ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.