SPORT

Memoriál Petry Urbáškové

13. května 2008, 18:25, Helena Konopová
Šumperk - Velkým sportovním svátkem se stal XIV. ročník memoriálu Petry Urbáškové, jehož pořadatelem je Gymnastický klub Šumperk.
V tělocvičně IV. základní školy na Sluneční ulici se setkaly gymnastky z holandského Utrechtu, slovenských Košic i Popradu a několika českých klubů, aby předvedly své výkony. 
Ještě před začátkem hlavního závodu ukázaly své sestavičky nejmladší adeptky tohoto krásného sportu. První místo vybojovala Katka Sedlářová před Eliškou Náplavovou a Vendulou Měrkovou – všechna děvčata jsou z GK Šumperk.

Hlavní závod proběhl ve dvou kategoriích. V té první si změřily síly závodnice do 12 let. Zlatou medaili získala domácí Viktorie Harásková, stříbrnou její oddílová kolegyně Simona Kozáková, bronz putoval do Prostějova zásluhou Barbory Studené.
V této kategorii sbíraly cenné zkušenosti i mladičké závodnice – Tereza Vařeková skončila 9., Maruška Nevrklová 10. a Bára Fricová 13.
Mezi závodnicemi ročníků narození 1995 a starší obhájila loňské vítězství Pavlína Březinová z GK Šumperk. Na stupních vítězů ji doprovázely Lucie Corritarová ze Sokola Moravská Ostrava (2.místo) a Kateřina Kubíčková z TJ Šumperk (3.místo).
Gymnastický klub Šumperk děkuje všem sponzorům, bez jejichž pomoci by nebylo možno tento krásný závod uspořádat.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.