SPORT

Memoriál Petry Urbáškové – Šumperk 11.4.09

29. dubna 2009, 08:52, Helena Konopová
Šumperk - Velkým sportovním svátkem se stal XV. ročník Memoriálu Petry Urbáškové, jehož pořadatelem je Gymnastický klub Šumperk.
V tělocvičně IV. základní školy na Sluneční ulici se setkaly gymnastky z holandského Utrechtu, slovenských Košic i Popradu, maďarského Miškolce a několika českých klubů, aby předvedly své výkony.
Ještě před začátkem hlavního závodu ukázaly své sestavičky nejmladší adeptky tohoto krásného sportu, děvčata narozená v r. 2003 a 2002. První místo mezi nejmenšími vybojovala Nikola Urbanová před Agátou Kněžkovou a Terezou Katzerovou , o rok starší gymnastky se o medaile podělily v následujícím pořadí: 1. místo Katka Kvapilová, 2. Veronika Veselá a 3. Anna Marie Kašparová - všechna děvčata jsou z GK Šumperk.

Hlavní závod proběhl ve dvou kategoriích. V té první si změřily síly závodnice do 12 let. Zlatou medaili získala domácí Simona Kozáková, stříbrnou Kim Kostner z Utrechtu, bronz putoval do Ostravy zásluhou Nadine Kanonové.

V této kategorii se z pořádajícího oddílu předvedly i další závodnice: Tereza Vařeková skončila 7., Maruška Nevrklová 10. a Bára Fricová 14., Vendula Měrková 15., Adéla Měrková 20., Veronika Avdičová 25., Hana Štěpánová 26. a Karolína Melková 29.
Mezi závodnicemi ročníků narození 1996 a starší zvítězila Viktorie Harásková z GK Šumperk. Na stupních vítězů ji doprovázely Valéria Laskovičová z Popradu (2. místo) a Marieke Westerveld z Utrechtu. Další závodnice GK Šumperk Jana Vlčková obsadila 16. místo.

Gymnastický klub Šumperk děkuje všem sponzorům, bez jejichž pomoci by nebylo možno tento krásný závod uspořádat. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.