Memoriál Petry Urbáškové – Šumperk 11.4.09

29. dubna 2009, 08:52, Helena Konopová
Šumperk - Velkým sportovním svátkem se stal XV. ročník Memoriálu Petry Urbáškové, jehož pořadatelem je Gymnastický klub Šumperk.
V tělocvičně IV. základní školy na Sluneční ulici se setkaly gymnastky z holandského Utrechtu, slovenských Košic i Popradu, maďarského Miškolce a několika českých klubů, aby předvedly své výkony.
Ještě před začátkem hlavního závodu ukázaly své sestavičky nejmladší adeptky tohoto krásného sportu, děvčata narozená v r. 2003 a 2002. První místo mezi nejmenšími vybojovala Nikola Urbanová před Agátou Kněžkovou a Terezou Katzerovou , o rok starší gymnastky se o medaile podělily v následujícím pořadí: 1. místo Katka Kvapilová, 2. Veronika Veselá a 3. Anna Marie Kašparová - všechna děvčata jsou z GK Šumperk.

Hlavní závod proběhl ve dvou kategoriích. V té první si změřily síly závodnice do 12 let. Zlatou medaili získala domácí Simona Kozáková, stříbrnou Kim Kostner z Utrechtu, bronz putoval do Ostravy zásluhou Nadine Kanonové.

V této kategorii se z pořádajícího oddílu předvedly i další závodnice: Tereza Vařeková skončila 7., Maruška Nevrklová 10. a Bára Fricová 14., Vendula Měrková 15., Adéla Měrková 20., Veronika Avdičová 25., Hana Štěpánová 26. a Karolína Melková 29.
Mezi závodnicemi ročníků narození 1996 a starší zvítězila Viktorie Harásková z GK Šumperk. Na stupních vítězů ji doprovázely Valéria Laskovičová z Popradu (2. místo) a Marieke Westerveld z Utrechtu. Další závodnice GK Šumperk Jana Vlčková obsadila 16. místo.

Gymnastický klub Šumperk děkuje všem sponzorům, bez jejichž pomoci by nebylo možno tento krásný závod uspořádat.

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.