SPORT

Memoriál Miroslava Kojdeckého

11. května 2011, 16:55, téma GYMNASTIKA, rejdakce
Memoriál Miroslava Kojdeckého Ostrava / Šumperk - Další ze závodů Českého poháru a zároveň kvalifikace na MČR ve sportovní gymnastice žen proběhl v hale Sportovního gymnázia v Ostravě 7. května.
Do Ostravy se sjela děvčata nejen ze spousty českých klubů, ale i z Maďarska a hlavně o největší podívanou se zasloužila děvčata z Polska.
 


 

V silně obsazeném závodě s mezinárodní účastí podaly závodnice GK Šumperk vyrovnané výkony a zaslouženě si odvezly hned několik medailí.
 

Sabina Maršálková

V kategorii starších žákyň měl Gymnastický klub Šumperk dvě závodnice, Veroniku Veselou a Sabinu Maršálkovou. Veronika se poprala s povinnými sestavami velice dobře, přestože je začala nacvičovat teprve nedávno, předvedla solidní výkon, který stačil na pěkné 10. místo. Její kolegyně Sabina skončila na místě 16. Toto umístění bude určitě stačit oběma závodnicím na postup na MČR v Brně.

Adéla Měrková


 
Další kategorie - žákyně A byla v režii GK Šumperk. Pouze jedné závodnici, Dominice Ponížilové z Prostějova se podařilo překonat závodnice ze Šumperka. Stříbrnou medaili si z Ostravy odvezla Vendula Měrková, jen o pět setin za ní skončila její sestra Adéla a i další dvě místa, která mezi sebou měla pouze setiny bodů patřila děvčatům ze Šumperka, a to 4. místo Báře Fricové a páté Marii Nevrklové.
 

Viktorie Harásková

V kategorii juniorek B a žen B se podařilo Viktorii Haráskové vybojovat s velkým bodovým náskokem stříbrnou medaili. Její oddílová kolegyně Terezka Vařeková se musela poprat s výrazně staršími závodnicemi. Po nevydařeném cvičení na bradlech stačil její výkon na 8. příčku.

 

Tereza Vařeková


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).