SPORT

Memoriál Miroslava Kojdeckého

11. května 2011, 16:55, téma GYMNASTIKA, rejdakce
Memoriál Miroslava Kojdeckého Ostrava / Šumperk - Další ze závodů Českého poháru a zároveň kvalifikace na MČR ve sportovní gymnastice žen proběhl v hale Sportovního gymnázia v Ostravě 7. května.
Do Ostravy se sjela děvčata nejen ze spousty českých klubů, ale i z Maďarska a hlavně o největší podívanou se zasloužila děvčata z Polska.
 


 

V silně obsazeném závodě s mezinárodní účastí podaly závodnice GK Šumperk vyrovnané výkony a zaslouženě si odvezly hned několik medailí.
 

Sabina Maršálková

V kategorii starších žákyň měl Gymnastický klub Šumperk dvě závodnice, Veroniku Veselou a Sabinu Maršálkovou. Veronika se poprala s povinnými sestavami velice dobře, přestože je začala nacvičovat teprve nedávno, předvedla solidní výkon, který stačil na pěkné 10. místo. Její kolegyně Sabina skončila na místě 16. Toto umístění bude určitě stačit oběma závodnicím na postup na MČR v Brně.

Adéla Měrková


 
Další kategorie - žákyně A byla v režii GK Šumperk. Pouze jedné závodnici, Dominice Ponížilové z Prostějova se podařilo překonat závodnice ze Šumperka. Stříbrnou medaili si z Ostravy odvezla Vendula Měrková, jen o pět setin za ní skončila její sestra Adéla a i další dvě místa, která mezi sebou měla pouze setiny bodů patřila děvčatům ze Šumperka, a to 4. místo Báře Fricové a páté Marii Nevrklové.
 

Viktorie Harásková

V kategorii juniorek B a žen B se podařilo Viktorii Haráskové vybojovat s velkým bodovým náskokem stříbrnou medaili. Její oddílová kolegyně Terezka Vařeková se musela poprat s výrazně staršími závodnicemi. Po nevydařeném cvičení na bradlech stačil její výkon na 8. příčku.

 

Tereza Vařeková


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).