SPORT

Memoriál Jana Gajdoše a Přebor olomouckého kraje

28. listopadu 2012, 11:34, téma GYMNASTIKA, redakce
Memoriál Jana Gajdoše a Přebor olomouckého kraje Brno – Sedmé místo dovezly z XXI. ročníku Memoriálu Jana Gajdoše, mezinárodního závodu chlapců a dívek ve sportovní gymnastice, šumperské sportovkyně. Soutěž se uskutečnila o víkendu 17. – 18. listopadu v brněnské sportovní hale.

Nominaci pro start v reprezentačním družstvu žákyň mohly závodnice získat na Vítkovickém poháru konaném o měsíc dříve. Českou gymnastickou federaci (ČGF) nakonec reprezentovaly Adéla a Vendula Měrkovy a i přes toto oslabení postavil Gymnastický klub (GK) Šumperk svoje družstvo ve složení Bára Fricová, Marie Nevrklová, Veronika Veselá a hostující Magdalena Holcová z Prostějova.

Družstvo ČGF si z Brna odvezlo stříbrné medaile, ale ani GK Šumperk se v konkurenci čtrnácti družstev z Česka, Německa, Slovinska, Rakouska, Slovenska a Maďarska neztratil a vybojoval sedmé místo.

Do tradičního nedělního finále dvojic složených z  dvanácti nejlepších chlapců a dívek se z GK Šumperk probojovala Bára Fricová, která po skvělém sobotním výkonu postoupila z devátého místa. Partnerem jí byl Daniel Ponížil a v konkurenčně obtížném závodu obsadili jedenácté místo. Zvítězil česko-rakouský pár Holasová a Tamegger.

V neděli musely šumperské gymnastky z Brna spěchat do Prostějova, kde se v odpoledních hodinách konal Přebor olomouckého kraje, který byl zároveň nominačním závodem na Mistrovství ČR družstev.
Závodu kategorie mladších žákyň, pro kterou je krajský přebor vrcholem sezóny, se zúčastnila hned dvě šumperská družstva. Družstvo GK Šumperk A vybojovalo stříbrné medaile ve složení Urbanová, Talandová a Stejskalová. Družstvo GK Šumperk B skončilo těsně pod stupněm vítězů na čtvrtém místě ve složení Poštulková, Pavlů, Osladilová a Kadlčíková. V soutěži jednotlivkyň dosáhla na svoji druhou medaili Nikola Urbanová, která se jako nejlepší ze Šumperských umístila na třetím místě. Další výsledky jednotlivkyň vypadaly následovně: 4. Talandová, 6. Stejskalová, 7. Pavlů, 10. Poštulková, 11. Osladilová, 15. Kadlčíková.

Starší žákyně bohužel nakonec plnohodnotné družstvo nepostavily, a tak se Agáta Kněžková umístila pouze v soutěži jednotlivkyň a to na pěkném šestém místě.

Další dvě výkonnostně nejlepší kategorie přeboru usilovaly o postup na Mistrovství České republiky. Šumperské družstvo II. Ligy (Fricová, Vařeková, Veselá a Vejrostová) stejně jako družstvo Extraligy (Měrková A., Měrková V., Nevrklová a Harásková) nakonec postoupilo do republikového finále, které se koná v sobotu 1. prosince v Brně. Závod nejvyšší soutěže za účasti šesti nejlepších oddílů ČR včetně šumperského proběhne od 18.30.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).