SPORT

Memoriál Evy Bosákové

18. dubna 2008, 09:44, Rejdakce
Praha, Šumperk - V sobotu 5. dubna se zúčastnily Memoriálu Evy Bosákové také závodnice TJ Šumperk.
Mladší žákyně - Bára Vobořilová a Anežka Pukyšová  v soutěži  nejmenších Eviček neobsadily sice  přední místa, ale vyzkoušely si  nové těžší prvky, které nemusely do tohoto závodu zařadit . Až je lépe zvládnou, určitě bude i lepší umístění. Báře se podařila zacvičit obtížná kladina, ve výsledcích došlo k chybám a nedalo se zjistit  její správné ohodnocení. 

 Adéla Pukyšová při seskoku z bradel  saltem vzad s jedním obratem.


Velmi pěkně závodily žákyně. Katka Kubíčková skončila i přes pád na kladině desátá v kategorii žákyň za šesti zahraničními závodnicemi. Přejeme jí , aby si udržela  4.místo v pořadí domácích závodnic ČR. Dařilo se i Veronice Rounové, která se dostává do formy po loňském zákazu  tréninkové činnosti.


Závodnice Veronika Rounová při prvku rychlý přemet vzad na kladině.


Juniorky měly reprezentační obsazení, ty, které neodjely na mistrovství Evropy, přijely do Prahy. Adéla Pukyšová  obhájila své 11.místo v ČR i přes pády a  obtížné zdravotní problémy, které  ve sportovní kariéře navštíví každého sportovce.  "Děvčata   pracují bez  jakékoliv podpory , výhody sportovních tříd byly pro ně zrušeny. Trénují denně  4 hodiny, vrcholové prvky se učí v  tělocvičně za plného provozu  školy  a po soustředěních  v centrech SG musí  velmi rychle doplnit zameškané školní povinnosti. Ale i přes veškeré problémy  se daří zařadit  i dopolední druhé tréninkové  fáze  po  domluvě s vedením školy," vysvětluje složitou situaci  Jana Pražáková, trenérka závodnic. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 20.4.2008 19:22
Titulek: Bez titulku
Autor: cvrček
91
147
....ale memoriál Evy Bosákové se konná pouze kladina a prostná, proč tedy cvičí Adéla Pukyšová na bradlech?
Reagovat