SPORT

Medailový úspěch sportovních gymnastek GK Šumperk

25. listopadu 2008, 09:16, Silvie Urbanová

Pod záštitou statutárního města Ostravy se 22. listopadu konal v Ostravě závod v žákovských kategoriích „BABY GYM CUP 2008“. Ve volném dvojboji jednotlivkyň se na prostných a kladině objevily na startu i předškolní děti. Právě v této kategorii se poprvé představila Nikolka Urbanová, která v konkurenci dvaceti malých gymnastek vybojovala pěkné 8. místo.
Velice blízko k zisku cenného prvenství byla v kategorii přípravek další šumperská závodnice Vendula Měrková, jejíž výkon byl ohodnocen jako třetí nejlepší. S Vendulou závodily ještě její oddílové kolegyně – Adéla Měrková 7. místo a Hana Štěpánová, kterou malý nezdar na kladině odsunul na místo jedenácté.

V kategorii začínajících žákyň slavil GK Šumperk medailový úspěch zásluhou Marie Nevrklové – 1. místo a Barbory Fricové – 2. místo. Tento výkon obou šumperských gymnastek nebyl v sérii letošních závodů rozhodně jediný a jejich výsledky jsou velkým příslibem do budoucna.
 
Obdobně tomu bylo i v dalších dvou kategoriích, kdy se v mladších žákyních umístila Tereza Vařeková na krásném třetím místě a Viktorie Harásková si dokonce odvezla zlatou medaili poté, co se dokázala prosadit v kvalitně obsazeném zápolení starších žákyň. Za výbornými výsledky děvčat z GK Šumperk stojí i kvalitní práce kolektivu jejich trenérek Silvie Urbanové, Heleny Konopové a Simony Petrové.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).