SPORT

Medailový úspěch sportovních gymnastek GK Šumperk

25. listopadu 2008, 09:16, Silvie Urbanová

Pod záštitou statutárního města Ostravy se 22. listopadu konal v Ostravě závod v žákovských kategoriích „BABY GYM CUP 2008“. Ve volném dvojboji jednotlivkyň se na prostných a kladině objevily na startu i předškolní děti. Právě v této kategorii se poprvé představila Nikolka Urbanová, která v konkurenci dvaceti malých gymnastek vybojovala pěkné 8. místo.
Velice blízko k zisku cenného prvenství byla v kategorii přípravek další šumperská závodnice Vendula Měrková, jejíž výkon byl ohodnocen jako třetí nejlepší. S Vendulou závodily ještě její oddílové kolegyně – Adéla Měrková 7. místo a Hana Štěpánová, kterou malý nezdar na kladině odsunul na místo jedenácté.

V kategorii začínajících žákyň slavil GK Šumperk medailový úspěch zásluhou Marie Nevrklové – 1. místo a Barbory Fricové – 2. místo. Tento výkon obou šumperských gymnastek nebyl v sérii letošních závodů rozhodně jediný a jejich výsledky jsou velkým příslibem do budoucna.
 
Obdobně tomu bylo i v dalších dvou kategoriích, kdy se v mladších žákyních umístila Tereza Vařeková na krásném třetím místě a Viktorie Harásková si dokonce odvezla zlatou medaili poté, co se dokázala prosadit v kvalitně obsazeném zápolení starších žákyň. Za výbornými výsledky děvčat z GK Šumperk stojí i kvalitní práce kolektivu jejich trenérek Silvie Urbanové, Heleny Konopové a Simony Petrové.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.