SPORT

Medailové žně zimních plavců z Plaveckého klubu Zábřeh

26. dubna 2011, 21:48, téma PLAVÁNÍ, rejdakce,
Medailové žně zimních plavců z Plaveckého klubu Zábřeh Nová Paka / Zábřeh - Zimní plavci z Plaveckého klubu Zábřeh ukončili 9. dubna 2011 nejúspěšnější sezónu ve své historii závodem v Nové Pace. Tradiční součástí posledního závodu je již řadu let i vyhlášení nejúspěšnějších jednotlivců a týmů v ukončené sezóně Českého Poháru zimních plavců.
"Těžko popisovat radostné pocity celého týmu, když při závěrečných vyhlašováních se velmi často střídala jména z našeho Plaveckého klubu. Myslím, že tato zimní sezóna 2010-2011 se může zapsat do budoucí Ročenky 2011 zlatým písmem," popisuje radost týmu Bohumil Molek.

A jaké tedy byly celkové výsledky Českého Poháru zimních plavců?


Milan Štencl – PK Zábřeh
  • Vítěz kategorie Muži 18-39 let
  • Absolutní vítěz Českého Poháru 2010-2011 v zimním plaváníDenisa Haltmarová – PK Zábřeh
  • Vítězka kategorie  Ženy 18-39 let
  • 3. místo v absolutním pořadí Českého Poháru 2010-2011
  • Držitelka ocenění skokan sezóny 2010-2011 udělené Asociací přemožitelů Kanálu La Manche

Petr Švorčík – PK Zábřeh
  • 10. místo v konečném pořadí kategorie Muži 18-39 let

Bohumil Molek – PK Zábřeh
  • 10. místo v konečném pořadí kategorie Muži 50-59 let

Družstvo PK Zábřeh - zimní plavání 2010-2011
  • 5. místo z 29 klasifikovaných oddílů České republiky


Poctivý kus práce, nelehkých mrazivých tréninků, času i financí – to je společný jmenovatel pro všechny členy týmu, kteří doplavali v mrazu a ledu k nejlepšímu umístění družstva v historii Plaveckého klubu. Všichni plavci se umístili do 48. místa v absolutním pořadí Českého Poháru z 340 klasifikovaných plavců. "V soutěži družstev patříme k absolutně k nejmenším klubům v ČR s pouhými 4 členy, nicméně jsme získali ty nejvyšší mety v jednotlivcích a vynikající 5. místo v družstvech.  Stali jsme se absolutně nejúspěšnějším týmem zimní sezony 2010-2011 v ČR," chválí tým  Bohumil Molek a dodává: "Jsem jeden z členů týmu, nicméně bych nám všem zimním plavcům chtěl poděkovat za celkové výsledky této sezóny. Jsem rád, že jsem členem tohoto týmu, že máme skvělou partu, že se scházíme u vody i v mrazech, jsem rád, že to vydržíme, i když to občas velmi bolí, jsem rád, že jsme skvělý tým po všech stránkách a věřím, že naše výsledky pomohou PK Zábřeh dále stoupat společně s dálkovými i bazénovými plavci do nejvyšších sfér plaveckého sportu v ČR. Velké díky zimním plavcům a nashledanou v říjnu 2011, kdy začíná sezóna 2011-2012 jedinečným a v Evropě unikátním proplaváním řeky Punkvy v Moravském Krasu."


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.