SPORT

Medaile z Bad Hersfeldu

5. prosince 2008, 01:40, město Šumperk
Šumperk - Šumperští mladí sportovci, kteří se letos zúčastnili závodu „Lollslauf“ v partnerském městě Bad Hersfeldu, letos sbírali kovy nejcennější.

 

PA120141
 

Devátý ročník běhu „Lollslauf“ se opětovně konal v rámci říjnového svátku Lullusfest, jehož věhlas sahá za hranice města i státu. Běhu se letos zúčastnilo rekordních 3278 sportovců, o to cennější jsou medaile, které si šumperští sportovci a sportovkyně dovezli.
 

PA120149, velikost: 90.39 KB, obrázek se otevře v novém okněVítězný šumperský tým v závodě na 10 kilometrů, jenž s časem 0:38:09 o deset vteřin porazil tým TV 03 z Breitenbachu, startoval ve složení David Chytil, David Axman, Ondřej Švub, Jiří Horčička a Michal Kautz. „Družstvo z Breitenbachu mělo tři výborné běžce, kteří šli hned na začátku dopředu, ostatní dva se drželi s námi v závěsu za svými kolegy. Závod se rozhodl dvě stě metrů před cílem, kdy trojice Němců musela dle pravidel na oba závodníky počkat,“ přiblížil průběh běhu David Chytil. „Atmosféra závodu je nádherná, nejen díky svátku je ve městě mnoho lidí, kteří hlasitě fandí a hecují běžce k lepším výkonům,“ chválil organizaci závodu David.


Radost udělaly Květoslavu Vykydalovi, který šumperské sportovce do Bad Hersfeldu vybírá a doprovází, i členky šumperského atletického oddílu. Přední místa v individuálním žákovském běhu dívek patřila Michaele Pavlů, Barboře Chytilové a Kateřině Němečkové.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.12.2008 09:47
Titulek: Otřesku Blesku
Autor: Emil Bystrý
84
Žhavé doplnění bleskové zprávy: Lollslauf se běžel 12 ŘÍJNA 2008. Doufám, že neběželi až do 5. prosince.
Reagovat

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).