SPORT

Medaile z Bad Hersfeldu

5. prosince 2008, 01:40, město Šumperk
Šumperk - Šumperští mladí sportovci, kteří se letos zúčastnili závodu „Lollslauf“ v partnerském městě Bad Hersfeldu, letos sbírali kovy nejcennější.

 

PA120141
 

Devátý ročník běhu „Lollslauf“ se opětovně konal v rámci říjnového svátku Lullusfest, jehož věhlas sahá za hranice města i státu. Běhu se letos zúčastnilo rekordních 3278 sportovců, o to cennější jsou medaile, které si šumperští sportovci a sportovkyně dovezli.
 

PA120149, velikost: 90.39 KB, obrázek se otevře v novém okněVítězný šumperský tým v závodě na 10 kilometrů, jenž s časem 0:38:09 o deset vteřin porazil tým TV 03 z Breitenbachu, startoval ve složení David Chytil, David Axman, Ondřej Švub, Jiří Horčička a Michal Kautz. „Družstvo z Breitenbachu mělo tři výborné běžce, kteří šli hned na začátku dopředu, ostatní dva se drželi s námi v závěsu za svými kolegy. Závod se rozhodl dvě stě metrů před cílem, kdy trojice Němců musela dle pravidel na oba závodníky počkat,“ přiblížil průběh běhu David Chytil. „Atmosféra závodu je nádherná, nejen díky svátku je ve městě mnoho lidí, kteří hlasitě fandí a hecují běžce k lepším výkonům,“ chválil organizaci závodu David.


Radost udělaly Květoslavu Vykydalovi, který šumperské sportovce do Bad Hersfeldu vybírá a doprovází, i členky šumperského atletického oddílu. Přední místa v individuálním žákovském běhu dívek patřila Michaele Pavlů, Barboře Chytilové a Kateřině Němečkové.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 11.12.2008 09:47
Titulek: Otřesku Blesku
Autor: Emil Bystrý
111
161
Žhavé doplnění bleskové zprávy: Lollslauf se běžel 12 ŘÍJNA 2008. Doufám, že neběželi až do 5. prosince.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).