SPORT

Mecheche s nádechem smutku. Házenkáři oslaví sedmdesátku v roce, ve kterém nedali dohromady mužský tým

18. října 2017, 17:00, téma HÁZENÁ, Petr Fišer
Mecheche s nádechem smutku. Házenkáři oslaví sedmdesátku v roce, ve kterém nedali dohromady mužský tým Šumperk - Hala na gymnáziu se v sobotu 21. října promění v malý házenkářský ráj. Tradiční sportovní oddíl ze Šumperka, který si v historicky nejúspěšnější sezóně vybojoval právo postupu do elitní extraligy, si letos připomíná sedmdesát let od svého založení. Bude to velkolepá párty s nádechem smutku.

 Dojde k ní v roce, který se do klubové kroniky zapíše černým písmem. Hlavní družstvo se kvůli nedostatku hráčů nepřihlásilo do žádné mužské soutěže a světlo na konci potemnělého tunelu se asi hned tak neobjeví. Není kde brát. „Člověk přemýšlí nad tím, jestli to bude oslava, nebo spíš funus. Jelikož jsme nápad uspořádat společné odpoledne nosili v hlavách dlouhou dobu, chceme si ho co nejvíc užít. Ať už je současný stav jakýkoliv,“ prohlásil někdejší hrající trenér Petr Korec.
Nabitý den otevře ve 14 hodin duel mezi pomyslným áčkem a béčkem. „Divákům se představí kluci, co za nás hrávali ještě na jaře. Plus pár odpadlíků a navrátilců z nedávné minulosti. Za staré nastoupí Zbyňa Ošťádal, Standa Drechsler, Mara Mikuláš a další. Za mladé například Maty Vobořil a Honza Šmíd. Zástupci střední generace, mezi něž patří David Petrtýl nebo Jakub Marek, se rozhází podle aktuální situace. Protože odezva od všech oslovených nebyla úplně jednoznačná, uvidí se až na místě,“ odhalil prozatímní podobu scénáře ostřílený křídelník.
Mezeru mezi dalším programem vyplní čas určený pro děti a jejich hry o ceny. Ve čtyři hodiny dorazí starosta města Zdeněk Brož a v pět dojde na zlatý hřeb. Parta zkušených matadorů kolem Tomáše Laštůvky vyzve výběr legend. Z pozice hlavního lídra povede ekipu veteránů Petr Dopita. „Je to nejvýznamnější postava šumperské házené. Účast by měla být hojná, zatím to vypadá opravdu slušně. Žádné omluvenky se neobjevují,“ těšilo Korce. „Chvíli jsme si pohrávali s myšlenkou, že bychom pozvali mančaft odjinud. Třeba Droždín. Nakonec jsme upřednostnili ryze šumperskou variantu. A to s tím, že přijedou kamarádi, kteří u nás hostovali. Kromě Zbyni Ošťádala, jenž je jasnou volbou, zmíním Michala Kubáčka a litovelskou dvojici Michal Baránek – Jakub Schmalz. Pozvánku dostali i Tomáš Řezníček, Ruda Hampl a Jirka Dopita. Bohužel ji kvůli povinnostem v Maďarsku, Anglii a u hokejového Vsetína museli odmítnout. Je to pochopitelné, v těchto přídech se nedá nic dělat. I tak věřím, že si všichni přijdeme na své. Včetně našich fanoušků, které tímto srdečně zveme. Nejen při večerním dýchánku můžeme poklábosit a zavzpomínat v bufetu Kamila Urbánka. Bohaté občerstvení je samozřejmostí!“ lákal na víkendové setkání Petr Korec.
 

Foto: Petr Fišer

V Šumperku se bude vzpomínat na staré dobré házenkářské časy. Sobotní setkání si nenechá ujít ani bývalý elitní střelec Martin Vobořil.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.