SPORT

MČR v dálkovém plavání + Pastvinský maratón

10. září 2007, 18:35, Rejdakce
Pastviny / Zábřeh - Sezóna Českého poháru v dálkovém plavání se blíží ke konci. Zábřeští dálkoplavci se představili nejprve 25.- 26.srpna na Lipenské přehradě, kde s konalo Mistroství ČR. V sobotu byla na programu trať na 10km a 3 km masters.

  

 

Mezi ženami při neúčasti světové i evropské medailistky Jany Pechanové kralovala Veronika Pelešková. Markéta Bednářová obsadila  6. místo a Pavla Kubalíková 11. místo (6. místo mladší dorostenky). Na trati 3 km masters si Petr Švorčík doplaval pro 2. místo a jeho oddílový kolega Milan Štencl obsadil 3. místo. V neděli bylo na programu 5 km a také nejdelší – 20 km - maraton, který se letos plaval v ČR pouze jedinkrát a to právě zde. V ženské kategorii přidala ke včerejšímu stříbru z olympijské desítky nejcenější kov z dnešní dvacítky zkušená 34-letá Lenka Štěrbová. Pro stříbro doplavala první žena průběžného bodování Českého poháru Markéta Bednářová a bronz získala vítězka celého loňského poháru Alena Hegyiová. Pavla Kubalíková na 5 km skončila 14. místě a Milan Štencl na 32. místě.


            O týden později tedy 1.září pokračoval Český pohár dalším kolem na Pastvinské přehradě. Na trati 5 km v oficiálně 18-ti stupňové vodě  Markéta Bednářová nenašla mezi ženami přemožitelku a zvítězila v čase 1:05:07. Na 5. místě doplavala Pavla Kubalíková. Mezi muži Milan Štencl 8. místo (1. místo v kategorii masters B) a Petr Švorčík 11. místo (3. místo v kategorii masters B). Jiří Krejčí při svém premiérovém startu obsadil 13. místo na 1 km. Na stejné trati ještě bojovali Hana Horvátová - 4. místo mladší žačky, kterou od bronzové medaile dělilo pouhých 27 vteřin a Roman Křupka - 8. místo mladší žáci . Petr Horvát na 3km skončil na 9. místě starší žáci.


 

Do konce českého poháru zbývaji ještě dva závody – 15.září podzimní rožeň v Mělicích  a 2.listopadu závěrečné krnovské superfinále na 25m krytém bazéně, kde zábřežští plavci určitě nebudou chybět.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.