MČR v dálkovém plavání + Pastvinský maratón

10. září 2007, 18:35, Rejdakce
Pastviny / Zábřeh - Sezóna Českého poháru v dálkovém plavání se blíží ke konci. Zábřeští dálkoplavci se představili nejprve 25.- 26.srpna na Lipenské přehradě, kde s konalo Mistroství ČR. V sobotu byla na programu trať na 10km a 3 km masters.

Mezi ženami při neúčasti světové i evropské medailistky Jany Pechanové kralovala Veronika Pelešková. Markéta Bednářová obsadila  6. místo a Pavla Kubalíková 11. místo (6. místo mladší dorostenky). Na trati 3 km masters si Petr Švorčík doplaval pro 2. místo a jeho oddílový kolega Milan Štencl obsadil 3. místo. V neděli bylo na programu 5 km a také nejdelší – 20 km - maraton, který se letos plaval v ČR pouze jedinkrát a to právě zde. V ženské kategorii přidala ke včerejšímu stříbru z olympijské desítky nejcenější kov z dnešní dvacítky zkušená 34-letá Lenka Štěrbová. Pro stříbro doplavala první žena průběžného bodování Českého poháru Markéta Bednářová a bronz získala vítězka celého loňského poháru Alena Hegyiová. Pavla Kubalíková na 5 km skončila 14. místě a Milan Štencl na 32. místě.

O týden později tedy 1.září pokračoval Český pohár dalším kolem na Pastvinské přehradě. Na trati 5 km v oficiálně 18-ti stupňové vodě  Markéta Bednářová nenašla mezi ženami přemožitelku a zvítězila v čase 1:05:07. Na 5. místě doplavala Pavla Kubalíková. Mezi muži Milan Štencl 8. místo (1. místo v kategorii masters B) a Petr Švorčík 11. místo (3. místo v kategorii masters B). Jiří Krejčí při svém premiérovém startu obsadil 13. místo na 1 km. Na stejné trati ještě bojovali Hana Horvátová - 4. místo mladší žačky, kterou od bronzové medaile dělilo pouhých 27 vteřin a Roman Křupka - 8. místo mladší žáci . Petr Horvát na 3km skončil na 9. místě starší žáci.

Do konce českého poháru zbývaji ještě dva závody – 15.září podzimní rožeň v Mělicích  a 2.listopadu závěrečné krnovské superfinále na 25m krytém bazéně, kde zábřežští plavci určitě nebudou chybět.

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.