MČR na dlouhé trati

23. dubna 2008, 10:49, rejdakce, foto: cik-cak.cz, Alešová
MČR na dlouhé trati Jedovnice - V sobotu proběhlo v Jedovnicích u Brna MČR na dlouhé trati a oblastní závod orientačního běhu. Terén nebyl extrémně kopcovitý. Běžcům často zněpříjemňovaly postup hustníky, většinou plné klacků.

V kategorii H 21 - dlouhá trať na závodníky čekalo 26,7 km a 62 kontrol. Ti nejlepší uběhli tuto trasu v čase 152 min. Na mladé sportovkyně čekala trať výrazně kratší - 16 km dlouhá s 36 kontrolami, kterou ta nejlepší Dana Bročková z Jíčína zvládla  za 108,24 min.

Start oblastního závodu byl od centra vzdálen 2,5 km.  "My v D 16 jsme měli trať dlouhou 4,4 km, převýšení 135 m a 8 kontrol," popisuje Ančík  svou trať  "Hned na první kontrolu to bylo do kopce. Využila  jsem cesty a kontrolu dohledala v hustníku. Cestou na dvojku  jsem běžela mírně z kopce kolem hustníku, jedním jsem proběhla a prodrala se pasekou a ostružiním. Třetí kontrola  byla rýha ve svahu. Seběhla jsem na cestu k přehradě a vyšplhala se ke kontrole kolem paseky. Na čtyřku jsem hodně mapovala a běžela pomalu. Přeběhla jsem údolí a z cesty odbočila na rýhu. Poté jsem doběhla ke kontrole. Byla na ní občerstvovačka, tak jsem se napila a běžela mírně do kopce na pětku.  Z cesty jsem odběhla do průseku a dohledávka už byla lehká. Hodně lidí  šlo ale jiným směrem, tak se mě chytli a běželi za mnou. Cestou na šestku jsem vyběhla z hustníku, proběhla kolem traktoru a běžela z kopce k vývratu s kontrolou. Sedmička  byla přes údolí v hustníku. Běželo tam hodně lidí, ale odbočili moc brzo. Já jsem správně běžela dál, ale měla jsem trochu špatnou dohledávku. Sběrka už byla z kopce po cestě a do cíle sprint koridorem."