SPORT

MČR mládeže v rapid šachu

12. listopadu 2007, 07:58, Libor Lužík
Jaroměř - V Jaroměři se uskutečnilo ve dnech 22.-23.9. Mistrovství ČR v rapid šachu mládeže v kategoriích do 10, 12 a 14 let. V kategorii D12 se turnaje zúčastnila i šumperská šachistka Nicola Lužíková.V 1.kole remizovala s Janou Komaškovou  z TJ Lokomotiva Beroun a ve 2.kole přehrála Martinu Štěpničkovou z Tatranu Poštorná. První den po 6 kolech se třemi body (2 výhry, 2 remízy a 2 prohry), jí patřilo 12.místo. Druhý den ze tří zápasů vybojovala 1 bod s Janou Hlaváčkovou z ŠK Lokomotiva Brno a se 4 body skončila celkově na 14. místě.

Hrálo se celkem 9 kol tempem 2x25 minut na partii. Pořádající KHŠS připravil pro děti i bohatý doprovodný program – od simultánky, přes diskotéku až po prohlídku katakomb pevnosti Josefov. Turnaj probíhal v reprezentačním sále Důstojnické besedy, který pořadatelům umožnil vykázat trenéry a doprovod na balkón (snaha zamezit tak nápovědě při partiích). To se pochopitelně nesetkalo ze strany zúčastněných s nadšením, neboť sledovat partie svěřenců na vzdálenost několika desítek metrů byl úkol výhradně pro ostrozraké. Zajímavostí turnaje byl on-line přenos prvních šachovnic všech 6 kategorií na portálu města Jaroměř.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.11.2007 17:04
Titulek: šahcy
Autor: šachista
65
To je velmi náročný sport,ale jen pro chytré lidi.Ale je vidět,že mezi námi takoví žijí. Proto jim držím palce,všem ze Šumperka.
Reagovat