SPORT

MČR mládeže v rapid šachu

12. listopadu 2007, 07:58, Libor Lužík
Jaroměř - V Jaroměři se uskutečnilo ve dnech 22.-23.9. Mistrovství ČR v rapid šachu mládeže v kategoriích do 10, 12 a 14 let. V kategorii D12 se turnaje zúčastnila i šumperská šachistka Nicola Lužíková.V 1.kole remizovala s Janou Komaškovou  z TJ Lokomotiva Beroun a ve 2.kole přehrála Martinu Štěpničkovou z Tatranu Poštorná. První den po 6 kolech se třemi body (2 výhry, 2 remízy a 2 prohry), jí patřilo 12.místo. Druhý den ze tří zápasů vybojovala 1 bod s Janou Hlaváčkovou z ŠK Lokomotiva Brno a se 4 body skončila celkově na 14. místě.

Hrálo se celkem 9 kol tempem 2x25 minut na partii. Pořádající KHŠS připravil pro děti i bohatý doprovodný program – od simultánky, přes diskotéku až po prohlídku katakomb pevnosti Josefov. Turnaj probíhal v reprezentačním sále Důstojnické besedy, který pořadatelům umožnil vykázat trenéry a doprovod na balkón (snaha zamezit tak nápovědě při partiích). To se pochopitelně nesetkalo ze strany zúčastněných s nadšením, neboť sledovat partie svěřenců na vzdálenost několika desítek metrů byl úkol výhradně pro ostrozraké. Zajímavostí turnaje byl on-line přenos prvních šachovnic všech 6 kategorií na portálu města Jaroměř.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.11.2007 17:04
Titulek: šahcy
Autor: šachista
65
To je velmi náročný sport,ale jen pro chytré lidi.Ale je vidět,že mezi námi takoví žijí. Proto jim držím palce,všem ze Šumperka.
Reagovat

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).