SPORT

MČR mládeže v rapid šachu

1. října 2008, 10:22, rejdakce
Letošní mistrovství České republiky v rapid šachu mládeže do 14 let se uskutečnilo v hotelu Petr Bezruč v Malenovicích ve dnech 6. - 7. 9. 2008. Hrálo se tempem 2x 25 minut na partii. Za Šumperk bojovala Nicola Lužíková.
V kategorii dívek do 12 let – D12 si chtěla své loňské 14. místo vylepšit Nicola Lužíková z TJ Sokol Šumperk. První zápas na druhé desce s druhou nasazenou Vendulou Novákovou z BŠŠ Frýdek-Místek začala Nicola zostra, soupeřka, než se vzpamatovala, ztrácela ve vyrovnané pozici na hráčku Šumperku 10 minut. Bohužel v koncovce se karta obrátila a Nicole spadl praporek, když její soupeřka měla na hodinách 3 vteřiny.

Ve druhém kole připravila Nicola Lenku Slabou z Boršic o dámu a výhodu brzy proměnila v zisk prvního bodu. Další partie s Lenkou Šroubovou byla plná nepřesností, Nicola hrála víc proti sobě než proti soupeřce a dostávala se do čím dál větších problémů, naštěstí pro šumperskou hráčku její sokyně nenašla cestu k vítězství a prohrála na čas. Čtvrté kolo skončilo remízou s Natálií Dunglovou. 5. a 6. kolo Nicola nezvládla a odešla poražena. Po prvním dnu se ziskem 2 a ½ bodu ze 6 partií se s Nicolou nebavila ani klika od skříně.

V neděli však Nicola předvedla, že šachy dovede hrát a v koncovce pěšců nedala Alžbětě Labudové z Dolního Benešova šanci. V předposledním kolem s Natašou Richterovou sehrála vyrovnanou partii, která již od začátku směřovala k remíze a taky tak skončila. V posledním kole si Nicola hrající bílými „vychutnala“ Lenku Blechovou. Při zahájení dostala hráčku Osvětima pod tlak v centru a po divoké výměně figur Nicola proměnila pěšce v dámu, odřízla černého krále, kterého záhy doslova ušlapala svými jezdci. Se ziskem 5 bodů se umístila na 8. místě, po špatném prvním dnu to byl nakonec pěkný výsledek a poskočila tak oproti loňsku o 6 míst kupředu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 1.10.2008 13:08
Titulek: JEN TAK DÁL
Autor: František V.
60
132
Ta NICOLA ALE VÁLÍ! Jen tak dál a bude jednička. Veliký úspěch i pro Šumperk. Nicol jsi jednička, BLAHOPŘEJI.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.