ZPRÁVY

Mažoretky ze ZUŠ Zábřeh opět získaly zlato

9. října 2012, 10:56, téma MAŽORETKY, horna
Zábřeh, Olomouc – Mažoretky ze zábřežské umělecké školy se staly v Olomouci vítězkami Memoriálu Jiřího Necida.
Prvního ročníku nepostupové soutěže mažoretkových skupin Memoriál Jiřího Necida, který se konal v sobotu 22. září v Olomouci, se zúčastnilo 42 souborů z Česka a Slovenské republiky v kategoriích kadetky, juniorky a seniorky. 

        
                             Mažoretky ZUŠ Zábřeh Berušky II se svými trenérkami.

Se skladbou WILLI WONKA, která měla úspěch i na Mistrovství Evropy, vystoupily nejmladší kadetky Berušky II ze ZUŠ Zábřeh. Jejich perfektně secvičená skladba získala právem zlatou medaili a cenu VIP za umělecký dojem. Nápad k vytvoření skladby WILLI WONKA vznikl podle filmu Karlík a továrna na čokoládu. Choreografii vytvořila Denisa Hrdinová, skladbu secvičily trenérky Danuše Koryčánková a Denisa Hrdinová. Berušky II kromě zlaté medile dostaly dort, jak jinak než čokoládový. 

        
                                        Trenérky Danuše Koryčánková a Denisa Hrdinová


Memoriál Jiřího Necida je projevem vyjádření díků zakladateli mažoretkového sportu v České republice, později i v Evropě. Jiří Necid byl také spoluzakladatelem mezinárodní asociace mažoretkového sportu a garantem Mistrovství Evropy i Grand Prix. Každoročně organizoval Mistrovství České republiky v této sportovní disciplíně.

foto: fotoarchiv ZUŠ Zábřeh
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na nový film MILADA, který kino OKO v Šumperku promítá 17. a 27. listopadu. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví film Milada?

A) o životě lékařky Emmerové
B) o životě političky Horákové
C) o životě malířky Gabrielové

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert rockové skupiny HORKÝŽE SLÍŽE, který se uskuteční ve čtvrtek 23. listopadu v DK Šumperk, vyhráli Jiří Hromada ze Šumperka, Milan Lichnovský z Mohelnice, Karolína Lukášová ze Starého Města, Jana Stuchlá ze Šumperka a Marek Štelc z Hrabišína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h.).