ZPRÁVY

Mažoretky ze ZUŠ Zábřeh opět získaly zlato

9. října 2012, 10:56, téma MAŽORETKY, horna
Zábřeh, Olomouc – Mažoretky ze zábřežské umělecké školy se staly v Olomouci vítězkami Memoriálu Jiřího Necida.
Prvního ročníku nepostupové soutěže mažoretkových skupin Memoriál Jiřího Necida, který se konal v sobotu 22. září v Olomouci, se zúčastnilo 42 souborů z Česka a Slovenské republiky v kategoriích kadetky, juniorky a seniorky. 

        
                             Mažoretky ZUŠ Zábřeh Berušky II se svými trenérkami.

Se skladbou WILLI WONKA, která měla úspěch i na Mistrovství Evropy, vystoupily nejmladší kadetky Berušky II ze ZUŠ Zábřeh. Jejich perfektně secvičená skladba získala právem zlatou medaili a cenu VIP za umělecký dojem. Nápad k vytvoření skladby WILLI WONKA vznikl podle filmu Karlík a továrna na čokoládu. Choreografii vytvořila Denisa Hrdinová, skladbu secvičily trenérky Danuše Koryčánková a Denisa Hrdinová. Berušky II kromě zlaté medile dostaly dort, jak jinak než čokoládový. 

        
                                        Trenérky Danuše Koryčánková a Denisa Hrdinová


Memoriál Jiřího Necida je projevem vyjádření díků zakladateli mažoretkového sportu v České republice, později i v Evropě. Jiří Necid byl také spoluzakladatelem mezinárodní asociace mažoretkového sportu a garantem Mistrovství Evropy i Grand Prix. Každoročně organizoval Mistrovství České republiky v této sportovní disciplíně.

foto: fotoarchiv ZUŠ Zábřeh
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.