ZPRÁVY

Mateřská škola Veselá školka se věnuje mimořádně rozumově nadaným dětem

16. března 2015, 14:15, redakce, placená reklama
Mateřská škola Veselá školka se věnuje mimořádně rozumově nadaným dětem Naše Mateřská škola Veselá školka Šumperk se věnuje dětem s potenciálem mimořádného rozumového nadání. Vzdělávání se provádí skupinovou integrací dětí s mimořádným rozumovým nadáním (dále jen MRN) do běžné třídy. V této třídě jsou soustředěné speciální pomůcky, deskové hry a hry pro rozvíjení rozumových schopností dětí. Děti zde mohou také běžně po celý den využívat interaktivní tabuli.

 Péče o děti s MRN je celistvá a zahrnuje spolupráci s rodinou, ale také odborníky z pedagogicko - psychologické poradny. Péči nám usnadňuje spolupráce s Menzou, která nám poskytuje cenné rady a pořádá konference, kam zve odborníky na péči o děti s MRN. Zajímavým se také jeví obohacení výchovy a vzdělávání zkušenostmi, které načerpala ředitelka Mateřské školy Mgr. Yvona Šimková návštěvou v OPEN GATE – gymnázium a základní škola, s.r.o., která pracuje s dětmi ve velmi nadstandardních podmínkách a využívá nových trendů ve vzdělávání. Spolupráce s touto prestižní školou přinese mimo jiné cenné předávání zkušeností se vzděláváním dětí MRN nejen pedagogům z Veselé školky, ale také jejich rodičům. Těšit se můžeme na jejich návštěvu, která bude doprovázena přednáškou o jejich skvělé škole, ale také o pedagogických zkušenostech se vzděláváním nadaných dětí.
Ve třídě mateřské školy pracujeme s dětmi podle některých zásad programu „Začít spolu“, který obohacujeme o výuku podle metody NTC I.,II. a III. Pro tento školní rok se věnujeme projektovému vyučování na téma: ,,Naše Země kulatá“. S dětmi se pracuje intenzivně několikrát týdně, z toho 1x týdně hrají logické a didaktické hry, které rozvíjí jejich intelektové schopnosti. Mezi nadstandardní činnosti, které zařazujeme do praxe v jednotlivých částech dne podle metody NTC jsou cviky na procvičení rovnováhy a akomodaci oční čočky (rotace kolem své osy, cvičení s míčem, skákací panák, chůze po zvýšené rovině, pinkání do nafukovacích balonků, hry s padákem, trampolína, puzzle mapa světa, pexetrio státy, pexeso, grafomotorické cviky, hlavolamy ad.). Děti hrají různé logické a didaktické hry, ke kterým mají neustálý přístup. K dispozici jsou také pracovní listy určené pro rozvoj rozumových schopností dětí MŠ. Děti pracují se znaky a abstraktními symboly – vlajky států, značky aut, dopravní značky, loga, písmena a piktogramy. Pro myšlenkové mapy využíváme interaktivní tabuli, kresbu, kostky či velice oblíbené robotické auto, kterému musí dítě naprogramovat předem trasu dojetí.
Při vzdělávání dětí spolupracujeme s Pedagogicko-psychologickou poradnou, která nám děti diagnostikuje , ale i v průběhu školního roku poskytuje odborné rady. Významná je také spolupráce s 6. Základní školou Šumperk, kam děti mohou docházet po skončení docházky v Mateřské škole Veselá školka.

Vážení rodiče, pokud máte zájem vzdělávat Vaše dítě v moderní, dynamicky se rozvíjející mateřské škole , která vyučuje podle nejnovějších trendů, přijďte k nám dne 24.-25.3.2015, kdy proběhne Zápis do mateřských škol. V době od 8.00-16.00 budeme všechny zájemce čekat na adrese Prievidzská 1, kde sídlí naše největší mateřská škola.


Projevy, které mohou ukazovat na mimořádné nadání u Vašeho dítěte, dle L. K. Silvermanové :

 • neobvyklá čilost již v raném dětství,
 • menší potřeba spánku,
 • dlouhé období koncentrace,
 • vysoká míra aktivity,
 • velmi brzy se usmívá, pozná blízké osoby,
 • intenzivní reakce na hluk, bolest, frustraci,
 • pokročilý vývoj skrze vývojové mezníky,
 • neobyčejná paměť,
 • radost z učení a rychlost učení,
 • raný a rozsáhlý rozvoj jazyka,
 • fascinace knihami,
 • zvídavost,
 • excelentní smysl pro humor,
 • abstraktní myšlení a schopnosti řešení problémů,
 • živá představivosti (např. imaginární společníci),
 • citlivost a soucit.MŠ Veselá školka Šumperk,
www.veseleskolky.cz
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).