ZPRÁVY

MATEŘSKÁ ŠKOLA VESELÁ ŠKOLKA, PRIEVIDZSKÁ 1, ŠUMPERK

18. února 2014, 20:27, téma DĚTI, STUDENTI, redakce, PR
Mateřskou školu Veselá školka najdete na ulici Prievidzská v Šumperku v těsné blízkosti panelového sídliště, ale zároveň blízko do přírody, protože se za ní nachází rozlehlá louka a nedaleko je i les. Škola je rozdělena do tří pavilonů vzájemně propojených uzavřeným proskleným koridorem. Každý z těchto pavilonů se dále skládá ze dvou samostatných tříd.

Pět tříd ze šesti jsou heterogenní oddělení pro děti od 2,5 do 6 let a jedna třída je pro homogenní skupinu dětí s odkladem školní docházky. V této třídě jsou integrovány děti mimořádně rozumově nadané, pro které je sestaven nadstandardní program se speciálními pomůckami a byla pro tyto děti vybudována třída zvaná „Pavouček“, kde mají děti možnost pracovat individuálně a mohou využít k práci také interaktivní tabuli. V Mateřské škole byla na podzim provedena rekonstrukce, v rámci které byla vyměněna okna, budova byla zateplena, jednotlivá oddělení dostala nové vybavení a také kompletně nový barevný kabát. Na jaře nás dále čeká rekonstrukce celé zahrady v areálu MŠ, kde budou mít děti nově k dispozici pískový ráj, spoustu lanových sestav a prolézaček, přičemž výše uvedené investice lze považovat za způsob připomenutí založení naší Mateřské školy v únoru 1984.

Začátkem března bychom měli mít lyžařský výcvik, ale bohužel počasí nám letos nepřeje a tento termín je již druhý. Tak budeme doufat, že podmínky na lyžování se trochu zlepší. V naší školce kromě lyžařského výcviku také organizujeme bruslení a plavání. Školka nabízí dětem široký výběr kroužků nejen pro hudebně založené, jako např. sboreček a pískáníčko na flétničku, ale také logohrátky či angličtinu s externí pracovnicí, interaktivní dílničku, pohybové kroužky, aerobic a zumba s externí pracovnicí.

Mateřská škola Veselá školka pravidelně využívá nabídek divadelních představení, navštěvujeme kino a knihovnu, kde se vždy snaží knihovnice předat dětem zajímavosti a informace nejen o knížkách. Také nás občas navštíví sokolníci s dravými ptáky či sovičkami a s dětmi pravidelně navštěvujeme Vilu Doris, kde tvoříme z keramiky. Předškolní děti mají možnost před zápisem do školy navštívit Základní školu na Šumavské ulici v Šumperku a podívat se přímo do tříd během vyučování. Jezdíme na dopravní hřiště do Mohelnice, kde se děti učí, jak se správně chovat nejen na silnici a každoročně také pořádáme společný výlet s rodiči.

V březnu nás čeká zápis nových dětí, a to ve dnech 25. a 26. 3. 2014, od 8 – 16 hod. Podrobnější informace o zápisu budou s předstihem vyvěšeny na našich internetových stránkách.


Zpracovala: Bc. Jitka Martinková


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).