ZPRÁVY

MATEŘSKÁ ŠKOLA VESELÁ ŠKOLKA, PRIEVIDZSKÁ 1, ŠUMPERK

18. února 2014, 20:27, téma DĚTI, STUDENTI, redakce, PR
Mateřskou školu Veselá školka najdete na ulici Prievidzská v Šumperku v těsné blízkosti panelového sídliště, ale zároveň blízko do přírody, protože se za ní nachází rozlehlá louka a nedaleko je i les. Škola je rozdělena do tří pavilonů vzájemně propojených uzavřeným proskleným koridorem. Každý z těchto pavilonů se dále skládá ze dvou samostatných tříd.

Pět tříd ze šesti jsou heterogenní oddělení pro děti od 2,5 do 6 let a jedna třída je pro homogenní skupinu dětí s odkladem školní docházky. V této třídě jsou integrovány děti mimořádně rozumově nadané, pro které je sestaven nadstandardní program se speciálními pomůckami a byla pro tyto děti vybudována třída zvaná „Pavouček“, kde mají děti možnost pracovat individuálně a mohou využít k práci také interaktivní tabuli. V Mateřské škole byla na podzim provedena rekonstrukce, v rámci které byla vyměněna okna, budova byla zateplena, jednotlivá oddělení dostala nové vybavení a také kompletně nový barevný kabát. Na jaře nás dále čeká rekonstrukce celé zahrady v areálu MŠ, kde budou mít děti nově k dispozici pískový ráj, spoustu lanových sestav a prolézaček, přičemž výše uvedené investice lze považovat za způsob připomenutí založení naší Mateřské školy v únoru 1984.

Začátkem března bychom měli mít lyžařský výcvik, ale bohužel počasí nám letos nepřeje a tento termín je již druhý. Tak budeme doufat, že podmínky na lyžování se trochu zlepší. V naší školce kromě lyžařského výcviku také organizujeme bruslení a plavání. Školka nabízí dětem široký výběr kroužků nejen pro hudebně založené, jako např. sboreček a pískáníčko na flétničku, ale také logohrátky či angličtinu s externí pracovnicí, interaktivní dílničku, pohybové kroužky, aerobic a zumba s externí pracovnicí.

Mateřská škola Veselá školka pravidelně využívá nabídek divadelních představení, navštěvujeme kino a knihovnu, kde se vždy snaží knihovnice předat dětem zajímavosti a informace nejen o knížkách. Také nás občas navštíví sokolníci s dravými ptáky či sovičkami a s dětmi pravidelně navštěvujeme Vilu Doris, kde tvoříme z keramiky. Předškolní děti mají možnost před zápisem do školy navštívit Základní školu na Šumavské ulici v Šumperku a podívat se přímo do tříd během vyučování. Jezdíme na dopravní hřiště do Mohelnice, kde se děti učí, jak se správně chovat nejen na silnici a každoročně také pořádáme společný výlet s rodiči.

V březnu nás čeká zápis nových dětí, a to ve dnech 25. a 26. 3. 2014, od 8 – 16 hod. Podrobnější informace o zápisu budou s předstihem vyvěšeny na našich internetových stránkách.


Zpracovala: Bc. Jitka Martinková


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru