ZPRÁVY

Mateřská škola – Veselá školka, odloučené pracoviště Zahradní 17

26. února 2014, 20:06, redakce, PR
Mateřská škola – Veselá školka, odloučené pracoviště Zahradní 17 Šumperk - Představujeme Vám odloučené pracoviště Veselé školky na Zahradní ulici. Mateřská škola se nachází v okrajové části města, je součástí sídliště v Temenici. Je dobře situována, v nejbližším okolí je možnost zdravého pobytu dětí v přírodě a školu samotnou obklopuje prostorná zahrada s novými, moderními herními prvky a dostatkem zeleně.

Budova mateřské školy projde na jaře celkovou rekonstrukcí a tak se těšíme, že nově zapsané děti budeme moci v září přivítat ve zcela novém, krásném prostředí. V mateřské škole jsou dvě oddělení „Žluťásci a Modrásci“ a v obou jsou zapsány děti od 2,5 do 6 let. Po celý den s dětmi pracují paní učitelky, které mají pedagogické vzdělání a zkušenosti s programem Začít spolu, podle kterého naše škola pracuje.
 

To, co je evidentní hned při vstupu do tříd pracujících podle tohoto programu, je její uspořádání. Jedná se o prostor, rozčleněný do menších pracovních koutků (tzv. center aktivit). Tyto koutky jsou různě tematicky zaměřeny a vybaveny tak, aby podněcovaly děti k učení. Děti mají ve třídách a hernách k dispozici celkem deset center jako je: Domácnost, Dramatické hry, Kostky, Manipulační a stolní hry, Knihy a písmena, Ateliér, Hudba, Pokusy a objevy, Dílna a Písek a voda.

V centrech aktivit jsou připraveny různé materiály, které děti mohou tvořivým způsobem využívat. Materiál je vybírán tak, aby v dětech vzbuzoval zvídavost a lákal je k použití. Děti se zde učí přímou zkušeností, mají prostor jak pro samostatnou práci, tak pro práci ve skupinách. Děti se v nich učí od sebe navzájem, nápodobou a pozorováním. Tím, že pracují v malých skupinách, mohou spolu přirozeně komunikovat, řešit problémy, rozhodovat se, procvičovat si vyjadřovací schopnosti apod. Učení se tak pro malé děti stává hrou a hra naopak učením. Kromě toho je v každé třídě i prostor pro společná scházení a pohybové aktivity.

Nadání a talent mohou děti rozvíjet v různých zájmových kroužcích jako je Flétnička, Cvičeníčko, Školička, Zumba, Pěvecký sbor Veselé děti a Angličtina. Naše šikovné děti můžete vidět při vystoupeních na Kloboukových dnech, Slavnostech města Šumperka, Bambiriádě, koncertech… Během školního roku se mohou děti účastnit kurzů plavání, bruslení a lyžování.

V programu Začít spolu je velmi důležitá komunikace mezi týmem školy a rodinami a vytvoření dobrého partnerského vztahu. Pořádáme společně s rodiči mnoho aktivit: tvořivá odpoledne, ukázky práce s dětmi, besídky, karnevaly, oslavy svátků a společný výlet.

V březnu nás čeká zápis nových dětí, a to ve dnech 25. a 26. 3. 2014, od 8 – 16 hod. Podrobnější informace o zápisu budou s předstihem vyvěšeny na našich internetových stránkách.

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru