ZPRÁVY

Mateřská škola – Veselá školka, odloučené pracoviště Zahradní 17

26. února 2014, 20:06, redakce, PR
Mateřská škola – Veselá školka, odloučené pracoviště Zahradní 17 Šumperk - Představujeme Vám odloučené pracoviště Veselé školky na Zahradní ulici. Mateřská škola se nachází v okrajové části města, je součástí sídliště v Temenici. Je dobře situována, v nejbližším okolí je možnost zdravého pobytu dětí v přírodě a školu samotnou obklopuje prostorná zahrada s novými, moderními herními prvky a dostatkem zeleně.

Budova mateřské školy projde na jaře celkovou rekonstrukcí a tak se těšíme, že nově zapsané děti budeme moci v září přivítat ve zcela novém, krásném prostředí. V mateřské škole jsou dvě oddělení „Žluťásci a Modrásci“ a v obou jsou zapsány děti od 2,5 do 6 let. Po celý den s dětmi pracují paní učitelky, které mají pedagogické vzdělání a zkušenosti s programem Začít spolu, podle kterého naše škola pracuje.
 

To, co je evidentní hned při vstupu do tříd pracujících podle tohoto programu, je její uspořádání. Jedná se o prostor, rozčleněný do menších pracovních koutků (tzv. center aktivit). Tyto koutky jsou různě tematicky zaměřeny a vybaveny tak, aby podněcovaly děti k učení. Děti mají ve třídách a hernách k dispozici celkem deset center jako je: Domácnost, Dramatické hry, Kostky, Manipulační a stolní hry, Knihy a písmena, Ateliér, Hudba, Pokusy a objevy, Dílna a Písek a voda.

V centrech aktivit jsou připraveny různé materiály, které děti mohou tvořivým způsobem využívat. Materiál je vybírán tak, aby v dětech vzbuzoval zvídavost a lákal je k použití. Děti se zde učí přímou zkušeností, mají prostor jak pro samostatnou práci, tak pro práci ve skupinách. Děti se v nich učí od sebe navzájem, nápodobou a pozorováním. Tím, že pracují v malých skupinách, mohou spolu přirozeně komunikovat, řešit problémy, rozhodovat se, procvičovat si vyjadřovací schopnosti apod. Učení se tak pro malé děti stává hrou a hra naopak učením. Kromě toho je v každé třídě i prostor pro společná scházení a pohybové aktivity.

Nadání a talent mohou děti rozvíjet v různých zájmových kroužcích jako je Flétnička, Cvičeníčko, Školička, Zumba, Pěvecký sbor Veselé děti a Angličtina. Naše šikovné děti můžete vidět při vystoupeních na Kloboukových dnech, Slavnostech města Šumperka, Bambiriádě, koncertech… Během školního roku se mohou děti účastnit kurzů plavání, bruslení a lyžování.

V programu Začít spolu je velmi důležitá komunikace mezi týmem školy a rodinami a vytvoření dobrého partnerského vztahu. Pořádáme společně s rodiči mnoho aktivit: tvořivá odpoledne, ukázky práce s dětmi, besídky, karnevaly, oslavy svátků a společný výlet.

V březnu nás čeká zápis nových dětí, a to ve dnech 25. a 26. 3. 2014, od 8 – 16 hod. Podrobnější informace o zápisu budou s předstihem vyvěšeny na našich internetových stránkách.

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).