ZPRÁVY

Mateřská škola – Veselá školka, odloučené pracoviště Sluneční 38 ,Šumperk

12. března 2014, 14:23, redakce, placená reklama
Mateřská škola – Veselá školka, odloučené pracoviště Sluneční 38 ,Šumperk Mateřská škola Veselá školka na Sluneční ulici byla v roce 2011 zřízena Městem Šumperk. Najdete nás v přízemních prostorách IV. základní školy, v klidném prostředí okrajové části Šumperka. V přátelské atmosféře dětem nabízí dostatek prostoru, aktivit i materiálního vybavení jak v interiéru, tak na celoročně využívané školní zahradě.V mateřské škole jsou dvě oddělení „Rybky a Žabky“ a v obou jsou zapsány děti od 2,5 do 6 let.

Vnitřní nadstandardně velké prostory jsou uspořádány a upraveny tak, aby účelně sloužily dětem předškolního věku. Živými barvami vymalované třídy a herny, jsou členěny do menších hracích koutků se zaměřením na určitou činnost (obývací místnost domu, domeček, výtvarné studio…). Děti mají k dispozici velký prostor mezi oběma třídami, který využívají hlavně k pohybovým aktivitám jako jsou skákání panáka, houpání na houpačkách, jízda na odrážedlech, míčové hry včetně házení na basketbalový koš.

O pohodu a spokojenost dětí se starají čtyři pedagogičtí a dva provozní pracovníci. V naší Veselé školce pracujeme podle Školního vzdělávacího programu ,, Hrajeme si celý den a celý rok“, který jsme sestavili s ohledem na místní podmínky a možnosti. Našim cílem je vhodně doplňovat rodinnou výchovu a přispívat tak především k celkové tělesné i duševní pohodě dětí. Naší snahou je u dětí rozvíjet vzájemnou toleranci, ohleduplnost, zdvořilost, komunikaci a připravovat dítě tak, aby se umělo vyrovnat s životní realitou v níž vyrůstá a bude vyrůstat, umět se v životě prosadit, uplatnit a vážit si sebe samo.

Snažíme se o úzkou spolupráci se IV. základní školou. Naše děti se učí pracovat s hlínou ve školní keramické dílně, navštěvujeme školní knihovnu, žáci z vyšších ročníků školy pomáhají při Mikulášské nadílce i při oslavách Dne dětí. Děti ze školky navštěvují školní divadlo. Máme možnost využívat školní tělocvičnu, kde se děti seznamují pod vedením pana učitele Kuruce se základy fotbalu a míčových her v kroužku Fotbálek. Ve školním zrcadlovém sále děti tančí s paní učitelkou Foučkovou v zájmovém kroužku Vrtíme se v rytmu hudby. Při dni otevřených dveří organizovaném základní školou jsme představili zájemcům i naši mateřskou školu. Naším zájmem je vzájemnou spolupráci nadále prohlubovat.

V průběhu celého školního roku připravujeme pro děti nejrůznější akce, jak kulturní, společenské nebo sportovní, navazující na tradice a zvyky naší společnosti. Během školního roku se mohou děti účastnit kurzů plavání, bruslení a lyžování.Společně s rodiči organizujeme mnoho aktivit: tvořivá odpoledne, besídky, karnevaly, společný výlet.


V březnu nás čeká zápis nových dětí, a to ve dnech 25. a 26. 3. 2014, od 8 – 16 hod. Podrobnější informace o zápisu budou s předstihem vyvěšeny na našich internetových stránkách.


Zpracovala: Zuzana Haltmarová


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).