ZPRÁVY

Máte dobré nápady a chcete začít podnikat? Nebo chcete najít práci podle svých představ? Potom využijte možnosti zapojit se do projektu Centra pro komunitní práci!

24. dubna 2013, 10:12, téma PR, redakce, placená reklama
Máte dobré nápady a chcete začít podnikat? Nebo chcete najít práci podle svých představ? Potom využijte možnosti zapojit se do projektu Centra pro komunitní práci! Centrum pro komunitní práci Moravskoslezský kraj nabízí všem zájemcům o rozvoj podnikatelských vizí či změnu pracovního uplatnění projekt nazvaný Podnikatelsko-zaměstnanecká družstva – Inovativní nástroj aktivní politiky zaměstnanosti. Projekt je realizován v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a umožní lidem ověřit si své podnikatelské nápady v reálném tržním prostředí nebo získat pracovní poměr až jeden rok.
„V rámci projektu podpoříme třicet osob. Všem nabídneme pracovní diagnostiku, která zjistí jejich kompetence. Účastníky dále naučíme proměnit jejich nápady ve skutečný podnikatelský plán v kurzu Základy podnikání a nejlepším z nich pomůžeme s uplatněním na trhu práce. Projekt totiž umožní vznik dvanácti nových pracovních míst až jeden rok u vybraných spolupracujících organizací a firem. Po celou dobu projektu budou po ruce naši odborníci, kteří budou zajišťovat pravidelné individuální i skupinové poradenství,“ uvádí Mgr. Ivo Škrabal, ředitel Centra pro komunitní práci Moravskoslezský kraj.

Projekt je zaměřený na snížení nezaměstnanosti a na rozvoj podnikatelských aktivit především ve venkovském prostoru. Je založený na uplatnění metodiky vycházející z tzv. Business and Employment Co-operative Initiatives (BECs). Podpora a systém spolupráce, který uplatňuje metoda BEC, je vhodnou formou pro vznik sociálně podnikatelských subjektů. Metoda vede skupinu osob k získání podnikatelských kompetencí a k tomu, aby nesli společnou odpovědnost za svá rozhodnutí a prosperitu. Motivuje je ke společnému participativnímu prospěchu vedoucímu ke stabilizaci a dlouhodobému rozvoji sebezaměstnávání.

Podpora projektu je určena pro okresy Šumperk, Jeseník a Bruntál, které jsou nejvíce postiženy vysokou nezaměstnaností. Pokud tedy pocházíte z tohoto regionu, máte chuť zkusit něco nového a hlavně chcete řešit vaši situaci na trhu práce, pak neváhejte a zapojte se do projektu. V rámci všech projektových aktivit má každý účastník nárok na proplacení cestovného a stravného.

Nábor zájemců bude ukončen 10. 5. 2013. Předpokládané zahájení vzdělávání a pracovní diagnostiky je plánováno na konec května 2013.

„Realizací tohoto projektu navazujeme na úspěšně ukončený projekt Podpora zaměstnanosti na venkově prostřednictvím podnikatelsko-zaměstnaneckých center, v rámci kterého jsme pilotně ověřili uplatnitelnost metody BEC v českých podmínkách. Projekt v minulých letech podpořil patnáct osob, přičemž třináct z nich získalo uplatnění na trhu práce. A to ať formou tzv. přímé podpory, kdy byla vytvořena nová pracovní místa, nebo rozjezdem nového podnikání vlastními silami účastníků,“ doplňuje Ivo Škrabal.

VYUŽIJTE NABÍDKY ZAPOJENÍ SE DO PROJEKTU!

Pošlete motivační dopis a životopis na adresu:

CpKP Moravskoslezský kraj
Zábřežská 20
787 01 Šumperk
e-mail: sumperk@cpkp.cz

Více informací vám sdělí:
Mgr. Ivo Škrabal
mob. +420 777 793 714

Realizováno v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost – GP 2.1 – Posílení aktivních politik zaměstnanosti.

Celý projekt je realizován od března 2013 do konce listopadu 2014.

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).