KULTURA

Masožravci útočí

26. září 2007, 15:49, Petra Krobotová
Masožravci útočí Jak se zdá, v Šumperku a okolí je pestrá nabídka domácích hudebních kapel. Bohužel kapely, které vyznávají tvrdší styl, mnohdy nemají moc příležitostí hrát. Prostě není zase tolik akcí a festivalů, které by pro tuto hudbu byly určeny.

Zatímco Innocent Core s tím zase takový problém nemá a v létě se objevili na několika podiích a PoPklopec zase tolik neřeší  kdy, kde a jak často hrát, kapela Carnivora má před sebou prozatím pouze jednu akci a to navíc v Bruntále, což je již od Šumperka značný kousek. Možná je to jejich krátkým působením. Ovšem nevím jak vy, já si opravdu nemyslím, že pro kapely tohoto typu je v okolí dostatek prostoru ukázat svůj případný talent.

 

Na Carnivoru jsem narazila náhodou. Tedy spíše díky jiné kapele, kterou vám doufám představím v brzké době. A udělali na mě opravdu silný dojem - jejich hudba i image mi přijde opravdu fascinující.

 

Podíváte-li se do anglicko-českého slovníku, nenajdete slovo Carnivora. ovšem carnivore už tam zcela určitě je. V překladu =  masožravec. Už při tomto zjištění musí být každému jasné, že tato čtveřice kluků rozhodně nehraje žádný přeslazený pop. Natož aby pak vrhali na fanynky pohledy á´la Backstreet boys. Jejich hodně tvrdý metal je doplněný správnou image.


Nic je nepředstaví tak dobře, jako oni sami. A nikdy se o nich nedozvíte tolik, jako když vám sami řeknou, co si myslí o hudební situaci v našem okolí, kdy vydají první desku a jak hodlají prorazit...


 

Na  webu  je něco málo o vás, včetně jmen, (stačí dát do hledáčku, každý jistě najde)  takže tuto většinou prvotní otázku vynecháme. Spíše mě zajímá proč se u vás změnilo osazenstvo a kdo je tím přírustkem?       

No na začátku zpíval náš kytarista Pedro, má sice vynikající vokál, ale  byla potřeba to trochu oživit a tak jsme přibrali nového zpěváka Štefku, teď se Pedro může stoprocentně věnovat kytaře a je to vynikajíci.

 
 

Hrajete tvrdý metal, je těžké najít  tady v okolí akce, kde si lze zahrát? Jak hodnotíte jejich úroveň?         

 

 Popravdě je to trošku jiný oříšek muziky a proto akce na které jsme zváni jsou tak zvaně Underground. Hodnotíme je podle počtu lidí nebo zvířat, které tančí a hlavně podle zvuku který nám zvukař připraví.


 

Na webu je mimo jiné také zmínka o brzkém nahrávání vašeho alba. Kde se bude natáčet a kdy se do něj vlastně pustíte?                 

 

 Jistě demo které se chystáme v zimě tohoto roku natočit bude obsahovat ty největší pecky.Bohužel ještě není jasné kde se Demo narodí ale bude jistě stát za to.

 

Nahrát album je sice dobrý krok, ale tím dalším je jeho následná propagace….chystáte něco v tomto směru?             

 

Určitě by jsme chtěly placku prohnat rukama vydavatele, jistě to nebude hned ale budiž. Dále budeme zakládat vlastní webovky jak se sluší a patří.

 

 

V současné době před sebou máte jednu akci, konkrétně v Bruntále. Mně jste se ale zmínili také o tom, že v plánu je jedna akce v Polsku, hodláte tedy prorazit za hranicemi?  

 

Jistě snad každá kapela by chtěla vyrazit do světa, určitě to jsou nabídky, které se neodmítají, máme také možnost si jet zahrát do Belgie, ale to už vyžaduje spoustu času a peněz, ale bylo by jistě super.    

 

 

 

Vaše hudba je poměrně „tvrdá“, stejně jako image, Máte v tomto ohledu nějaký vzor, nebo se jedná o made by Carnivora, tedy originálnost?    

 

Dneska už je strašně těžké být v něčem originální ať se jedná o cokoliv, vystupujeme zatím jako slušní lidé .-))), teda  jak se to vezme... Je to show která baví lidi. Vzorů je samozřejmě hodně, hlavně kapely které hrají stejně jako my styl Gore.

 

Předpokládám že hrajete svoji vlastní  tvorbu. Kdo je v tomto ohledu  z vás všech tím nejpovolanějším? Podílíte se všichni nebo je tím autorem někdo konkrétní?

 

Snažíme se hrát vlastní tvorbu, skladba od skladby je víc propracovaná a lepší, největší zásluhu na skládaní nových skladeb má náš kytarista, tím ale nechci říct že zbytek kapely není vůbec aktivní, každý přispěje tím svým,aby vše bylo dobré, na koncertech taky hrajeme jeden cover od kapely Gut.

 

Ne každá kapela má tu možnost zkoušet ve vlastní zkušebně. Jak je to u vás?

 

Vlastní zkušebnu máme, a to je vynikající věc, jsme rádi že tomu tak je, protože dnes je opravdu těžké sehnat prostory kde se dá hrát, zvlášť tahle hudba.

 

 


Jak vás hodnotí vaše případné přítelkyně, rodina, přátelé, popřípadě blízké okolí?

 

Názory od přátel jsou vcelku kladné, i když vždycky se najde někdo komu se to nelíbí, ale kvůli těmhle lidem to neděláme, je to hlavně koníček který osloví jen malou hrstku lidí, ale i tak nás to moc baví a jsme rádi když nás nějaký „chlívák“ podpoří


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.9.2007 22:37
Titulek: Carnivora go on!
Autor: Fanda
souhlas
105
nesouhlas
55
Jen houšť, jen houšť! Masožravcům držím palce, je super, že vznikají kapely tohoto rázu i na našem "malém rybníčku"
Reagovat
Datum: 27.9.2007 08:09
Titulek: malá oprava
Autor: Rejdakce - Petra
souhlas
0
nesouhlas
0
V jedné větě bylo uvedeno:..."pětice kluků", jsou však 4. Omlouvám se za tuto malou chybku - již jsme ji opravili.

Petra
Reagovat
Datum: 10.11.2007 11:07
Titulek: CARNIVORA
Autor: LynxLynx
28
dobrý den slovo Carnivora je převzaro z latiny kde znamená také Šelmy
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.