ZPRÁVY

MAS vyhlašuje poslední výzvu pro příjem žádostí o dotaci

8. ledna 2013, 08:14, redakce
MAS vyhlašuje poslední výzvu pro příjem žádostí o dotaci Zábřežsko, Hanušovicko – Již sedmé kolo příjmu žádostí o dotaci vyhlásila Místní akční skupina (MAS) Horní Pomoraví v úterý 8. ledna 2013. Rozdělovat se bude téměř deset miliónů korun.

V rámci této výzvy se o dotaci mohou ucházet projekty v osmi oblastech podpory, tzv. fichích. Konkrétně zemědělští prvovýrobci na modernizaci zemědělských podniků, drobní podnikatelé na rozvoj živností, ubytovatelé a poskytovatelé stravovacích služeb, dále obce či neziskové organizace v oblasti občanské vybavenosti a služeb, na úpravy veřejných prostranství, vybudování turistických stezek nebo na zachování kulturního dědictví v regionu, podnikatelé na zpracování regionální produkce. Žadateli mohou být podnikatelské subjekty, obce i neziskové organizace působící v regionu Zábřežska a Hanušovicka. Příjem žádostí bude v kanceláři v Hanušovicích probíhat ve dnech 28. ledna až 18. února.

„Podrobné informace o tom, kdo může být žadatelem v jednotlivých opatřeních, jaké jsou způsobilé výdaje, co je třeba doložit k žádosti a další informace jsou zveřejněny na našich webových stránkách www.hornipomoravi.eu v záložce LEADER/ Výzva č. 7,“ informovala Renata Baslerová, manažerka pro realizaci SPL (Strategického plánu LEADER). „Pro potenciální žadatele připravujeme na leden informační seminář. Členové naší organizace obdrží veškeré informace emailem, ostatním doporučujeme sledovat náš web,“ dodala.

V rámci šesti realizovaných výzev v letech 2009 až 2012 bylo mezi 90 projektů z prostředků programu LEADER na území MAS Horní Pomoraví rozděleno již více než 48 miliónů korun. Obce z této částky vyčerpaly 36 %, podnikatelé 37 % a neziskové organizace včetně církví 26 %. Nejžádanější oblast podpory představuje občanské vybavení a služby, kam putuje třetina všech rozdělených finančních prostředků, dále investice do obnovy kulturního dědictví regionu (17 %) a podpora zemědělských podnikatelů (14%).

Rozdělení finančních prostředků alokovaných pro MAS Horní Pomoraví o.p.s. v letech 2009-2013 dle oblastí podpory.

„Z výše uvedeného vyplývá, že se nám daří naplňovat základní myšlenku metody LEADER, která staví na spolupráci, podpoře vzniku a rozvoje partnerství místních subjektů – neziskových organizací, podnikatelů a zástupců veřejné správy za účelem zvyšování konkurenceschopnosti a vyváženého rozvoje regionu MAS Horní Pomoraví," uzavřela Baslerová.

Nejvíce prostředků žadatelé investovali do občanské vybavenosti, například na vybudování dětských hřišť ve svých obcích.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.