ZPRAVODAJSTVÍ

MAS Horní Pomoraví podpoří venkov v následující pětiletce bezmála 120 milióny

20. února 2017, 07:00, BH
Hanušovicko, Zábřežsko - Po více než dvou letech práce byla schválená strategie Místní akční skupiny (MAS) Horní Pomoraví. Ta umožní na území 46 obcí alokovat v následujících pěti letech 117 miliónů korun. Na rozdíl od předchozího dotačního období, kdy bylo rozděleno 60 miliónů korun prostřednictvím programu LEADER, lze nyní podpořit finančně řadu nových oblastí.

 „Například budou moci obce na území MAS Horní Pomoraví žádat na rekonstrukce autobusových zastávek, výstavbu chodníků a přechodů pro chodce. V průběhu dotačního období lze získat prostředky na modernizaci tříd škol a školek, ale i hasičáren a pořízení techniky pro dobrovolné hasiče,“ vyjmenoval manažer MAS Horní Pomoraví Karel Hošek. Kromě obcí budou dalšími možnými žadateli i neziskové organizace. Ty mohou získat finanční prostředky v oblasti prorodinných opatření, jako jsou nepobytové tábory, či na aktivity směřující k sociální inkluzi, půjde například o investice a provozní dotace pro sociální služby a komunitní centra.
Velká část podpory bude směřovat i do soukromé sféry. Zejména podnikatelé v malých firmách si sáhnou na dotace do drobných investic. Podpořeny také mohou být sociální podniky. Ani zemědělské podnikání nebude opomenuto – lesníci, potravináři a zemědělci mohou žádat na drobné investice svých podniků.
„První výzva o dotaci bude vyhlášena nejpozději dubnu. Letos se na území MAS Horní Pomoraví rozdělí 45 miliónů korun,“ uvedl Hošek.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 21.2.2017 21:06
Titulek: FAQ:
Autor: Nanosekunda ®
19
Dotace jsou rakovina tržního hospodářství!
Reagovat
Datum: 21.2.2017 22:36
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
27
Petiletka jak za komancu to je neco. Klausovi pokusy selhaly a jsme spravne zpatky. Konecne se vraci dobre proverene metody!!!
Reagovat
Datum: 22.2.2017 12:52
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
16
Dovoluji si přičiniti poznámku, že pětiletky zavedli bolševici v Rusku a hned ta první skončila hladomorem...
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.