KULTURA

Marsyas zavzpomíná na Petra Kalandru

30. září 2013, 23:52, Ondřej Polák
Marsyas zavzpomíná na Petra Kalandru Šumperk - Ve chvíli, kdy na plátna kin vstupuje dokumentární film Jsem slavná tak akorát o hudební skladatelce, textařce a zpěvačce Zuzaně Michnové, přijíždí „královna českého undergroundu“ do Šumperka, aby zde uvedla celovečerní koncert s kapelou Marsyas.

Vedle známých muzikantů, jako je například Oskar Petr, na koncertě vystoupí také seskupení Petr Kalandra memory band, jež zavzpomíná na tvorbu někdejšího člena skupiny Marsyas.

Marsyas je česká folkrocková skupina. Své jméno převzala z řeckých bájí - od nešťastného satyra Marsyáse a na motivy této báje vznikla také jedna z nejúspěšnějších písní skupiny Marsyas a Apollón. Po celou dobu je v kapele pouze Zuzana Michnová. Ta v roce 1971 tvořila folkové duo s Jiřím Jeřábkem, ke kterému se později přidal Petr Kalandra a Jeřábka nahradil Oskar Petr. Od té doby uplynulo přesně 40 let.

Každá pozdější sestava Marsyas vydala jedno album, diskografie obsahuje celkem šest nahrávek.

Koncert se uskuteční ve velkém sále Domu kultury Šumperk v pátek 4. října od 20 hodin. Vstupné je v předprodeji 190 korun, v den akce podraží lístek na 250 korun. Více informací a online rezervace na dksumperk.cz.


Foto: archiv
V pátek vystoupí v Domě kultury Šumperk skupina Marsyas.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).