KULTURA

Marie Rottrová uvede v Šumperku celovečerní pořad

16. září 2009, 18:00, rejdakce
Marie Rottrová uvede v Šumperku celovečerní pořad Šumperk - Ve středu 23. září zazpívá ve velkém sále Domu kultury Šumperk jedna z nejvýraznějších osobností české popmusic Marie Rottrová. Původem ostravská zpěvačka vystoupí za doprovodu orchestru Septet plus.
Bronzová Zlatá slavice z roku 1971 se v úvodu kariéry proslavila díky účinkování se skupinou Flamingo, chcete-li Plameňáky. V roce 1985 se přestěhovala do Prahy, a přestože dále zpívala s Flamingem, přijala v té době i nabídky ke spolupráci od dalších souborů, například Orchestru Gustava Broma, Orchestru Československé televize, či Karla Vlacha. Kromě toho připravovala vlastní zájezdové představení „Marie Rottrová a hosté“ s J. Lábusem, J. Bartoškou, O. Kaiserem, Pavlem Bobkem a dalšími. V pražské Lucerně vyprodávala solové recitály.

Mezi její největší původní hity patří lyrické skladby S tím bláznem si nic nezačínej, Lásko, Měli jsme se potkat dřív, Řeka lásky. Vedle toho se stala úspěšnou interpretkou převzatých šansonů a sama se také autorsky podílela na vzniku několika nejen svých písní. Celonárodní popularitu jí přinesly také televizní pořady „Divadélko pod věží“.

V současné době se Marie Rottrová „na plný úvazek“ věnuje široké rodině, hlavně vnoučatům, a koncertní podia navštěvuje zřídka. Jednou z takových vzácných příležitostí bude šumperský recitál ve středu 23. září. Legendární zpěvačka otevře svůj pořad o půl osmé večer. Vstupné je 200, 230 a 250 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.