ZPRAVODAJSTVÍ

Manželský pár podváděl ve velkém. Přišel si na statisíce

10. července 2018, 10:00, jak
Šumperk – O bezmála dvě stě tisíc korun zbohatli manželé ze Šumperska, kteří v uplynulých letech podvedli více než sto dvacet lidí. Těm na internetu nabízeli k prodeji atraktivní zboží za zlomek jeho běžné ceny. Od důvěřivců napřed vylákali peníze, sjednané věci ale nikdy nedodali.

 Podezřele levné výrobky měla vykutálená dvojice nabízet prostřednictvím různých internetových bazarů a sociálních sítí. Často se jednalo o elektroniku. Peníze od zákazníků vylákali předem formou bankovního převodu. „Podvedení lidé se nedočkali ani objednaného zboží, ani vrácení peněz. K trestné činnosti docházelo v době od roku 2015 do roku 2017,“ informovala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.
Sedmadvacetiletý muž a jeho o tři roky mladší manželka byli obvinění z trestného činu podvod. Do křížku se zákonem se dotyčný podvodník nedostal poprvé. Za majetkovou trestnou činnost byl už jednou odsouzen Okresním soudem v Havlíčkově Brodě. V případě prokázání viny hrozí oběma až pět let odnětí svobody.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.