ZPRAVODAJSTVÍ

Manželský pár podváděl ve velkém. Přišel si na statisíce

10. července 2018, 10:00, jak
Šumperk – O bezmála dvě stě tisíc korun zbohatli manželé ze Šumperska, kteří v uplynulých letech podvedli více než sto dvacet lidí. Těm na internetu nabízeli k prodeji atraktivní zboží za zlomek jeho běžné ceny. Od důvěřivců napřed vylákali peníze, sjednané věci ale nikdy nedodali.

 Podezřele levné výrobky měla vykutálená dvojice nabízet prostřednictvím různých internetových bazarů a sociálních sítí. Často se jednalo o elektroniku. Peníze od zákazníků vylákali předem formou bankovního převodu. „Podvedení lidé se nedočkali ani objednaného zboží, ani vrácení peněz. K trestné činnosti docházelo v době od roku 2015 do roku 2017,“ informovala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.
Sedmadvacetiletý muž a jeho o tři roky mladší manželka byli obvinění z trestného činu podvod. Do křížku se zákonem se dotyčný podvodník nedostal poprvé. Za majetkovou trestnou činnost byl už jednou odsouzen Okresním soudem v Havlíčkově Brodě. V případě prokázání viny hrozí oběma až pět let odnětí svobody.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.