ZPRAVODAJSTVÍ

Manželský pár podváděl ve velkém. Přišel si na statisíce

10. července 2018, 10:00, jak
Šumperk – O bezmála dvě stě tisíc korun zbohatli manželé ze Šumperska, kteří v uplynulých letech podvedli více než sto dvacet lidí. Těm na internetu nabízeli k prodeji atraktivní zboží za zlomek jeho běžné ceny. Od důvěřivců napřed vylákali peníze, sjednané věci ale nikdy nedodali.

 Podezřele levné výrobky měla vykutálená dvojice nabízet prostřednictvím různých internetových bazarů a sociálních sítí. Často se jednalo o elektroniku. Peníze od zákazníků vylákali předem formou bankovního převodu. „Podvedení lidé se nedočkali ani objednaného zboží, ani vrácení peněz. K trestné činnosti docházelo v době od roku 2015 do roku 2017,“ informovala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.
Sedmadvacetiletý muž a jeho o tři roky mladší manželka byli obvinění z trestného činu podvod. Do křížku se zákonem se dotyčný podvodník nedostal poprvé. Za majetkovou trestnou činnost byl už jednou odsouzen Okresním soudem v Havlíčkově Brodě. V případě prokázání viny hrozí oběma až pět let odnětí svobody.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.