ZPRÁVY

Manžele zasáhl výboj blesku, se štěstím přežili

18. srpna 2015, 10:00, Hana Písková
Jeseníky - Starší manželský pár byl v úterý 11. srpna odpoledne zasažen takzvaným sekundárním výbojem blesku na vrcholu Vozky v Jeseníkách. Oba manželé upadli do bezvědomí, úder blesku ale přežili. Bouřky z vedra jsou teď na horách časté, záchranáři varují, aby se lidé v takovém počasí na túry vůbec nevydávali.

 „Žena zasažená výbojem blesku se poté, co se z bezvědomí probrala, vypravila hledat pomoc. Byla v šoku a zmatená,“ uvedl náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš. Její manžel zůstal na vrcholu Vozky ležet sám. Zatímco bloudící žena našla přístřeší v blízké horské chatě, šokovaného muže objevili náhodní turisté. „Oba manželé vyvázli z události bez zjevných zranění. Za doprovodu horské služby byli zdravotníky transportováni do nemocnice,“ dodává Klimeš.

Další už takové štěstí mít nemusí

Jeseníky jsou v období letních veder velmi zákeřné. Prudké bouřky vyvolané tropickými teplotami se na vrcholech hor dokážou vytvořit během několika minut. „Upozorňuji na to, že pokud by turisty taková bouřka ve vrcholových lokalitách ohrozila, měli by okamžitě sejít do údolí. Rozhodně by se neměli schovávat mezi skalními útvary a pod stromy. V takových případech hrozí nejen ohrožení zdraví s vážnými následky, ale přímo smrt,“ dodává náčelník Horské služby Jeseníky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.8.2015 06:15
Titulek: Nabídka pro turisty
Autor: Srdíčko
81
130
Kupte si náš mobilní turistický hromosvod typ PERUN. Doporučujeme také indikátor bouřek s dosahem 77km.
Vhodné je také antistatické litinové pouzdro na mobil s lankovým měděným vlečným zemničem. Pozor na krokové napětí!
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).