KULTURA

Mandrage zahrají největší hityROZHOVOR

13. dubna 2014, 15:00, téma EUROFEST, Ondřej Polák
Mandrage zahrají největší hity Šumperk - Plzeňská rocková skupina Mandrage míří za šumperskými fanoušky. Zřejmě nejúspěšnější mladá kapela současnosti vystoupí ve velkém sále Domu kultury v pátek 18. dubna od 20 hodin.

Návštěvníky koncertu si tak mohou na živo vychutnat populární hity jako Šrouby a matice, Hledá se žena a další. Rozhovor naší redakci poskytl kytarista kapely a autor většiny „hitovek“ Pepa Bolan.

Máte za sebou první koncerty v rámci turné k novému albu Siluety. Jak lidi zatím reagují a děláte během turné nějaké úpravy pro další koncerty?
Lidi jsou díkybohu skvělí. Album Siluety se od naší předchozí tvorby dost liší, proto jsme se báli, jak novinku lidé přijmou. Naštěstí jsme se báli zbytečně. Lidé zpívají texty, tančí, kupí se na autogramiádách, pochvalou nešetří ani na Facebooku. Jsme za to moc rádi. Je to pro nás velká čest, mít právě takové fanoušky.

Na co se mohou fanoušci v Šumperku těšit?
V Domě kultury zahrajeme celou desku Siluety, plus ty nejzásadnější písně z našich minulých alb. Můžete se těšit na velkou doprovodnou show a velkolepej zvuk. Stojí to za vidění prostě.

Před pár dny jste získali cenu hudební televize Óčko v kategorii Skupina roku. Co pro vás tato cena znamená?
Ceny jsou prima, z každé máme dost radost, specifikum této ceny navíc spočívá v tom, že nám ji zařídili sami fanoušci svými hlasy, což je pro nás vždycky dost důležitá věc.

Bodovali jste také na cenách Žebřík. Je vůbec čas užít si ocenění uprostřed republikového turné?
To je zvláštní otázka. Ono na užívání si ocenění moc není čas potřeba. Prostě si zajdete na předávání, tam si dáte dvacet paňáčků a je užito. Druhej den klidně můžete hrát kdekoli jinde, turné může probíhat nadále a všichni jsou šťastni.

Takže nálada v kapele je pořád dobrá, žádná ponorka?
No jasně, nálada je natěšená. Byť má ta natěšenost často různé odstíny.


Foto: Aleš Hecl

Naposledy hrála kapela Mandrage v Šumperku na festivalu Džemfest v roce 2012.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.