SPORT

Malý kousek od zlata, oštěpařce Jarmile Klimešové k němu scházelo pětatřicet centimetrů

26. srpna 2015, 15:00, téma ATLETIKA, Petr Fišer
Malý kousek od zlata, oštěpařce Jarmile Klimešové k němu scházelo pětatřicet centimetrů Lyon - Neuvěřitelných osm tisíc sportovců ze 114 zemí zasáhlo do nedávného mistrovství světa atletických veteránů v Lyonu. Týkalo se reprezentantů nad pětatřicet let. Do druhého největšího města Francie, které je hlavním místem regionu Rhone – Alpes, se rozjela i skupinka matadorů registrovaných pod hlavičkou Tělovýchovné jednoty Šumperk.

 Do bojů se světovou konkurencí úspěšně zasáhla vrhačka Jarmila Klimešová, která v kategorii W65 nastoupila v kouli a oštěpu. V běhu na 800 a 1500 metrů se představil Milan Serafin (M50). O pozornost diváků se ucházel také skokan Květoslav Vykydal (W75). Druhou ženou ve výpravě byla Zuzana Pumprlová, vícebojařka, která však kvůli zranění startovala pouze v kouli. A to ve věkové třídě W45.
Nejzářivější výsledek pocházel ze sportovní „dílny“ zkušené Klimešové. V oštěpu se prezentovala nejdelším hodem, jenž měl hodnotu 28,93 m a zajistil jí zisk stříbrné medaile. Ke zlatému triumfu jí scházelo pouhých 35 cm! Vzhledem k tomu, že se v letošním roce potýkala se zraněními a zvažovala, zda se do Lyonu vůbec vypraví, je snad několikanásobná mistryně světa spokojená i s druhým nejcennějším kovem.
Kromě oštěpu se ukázala ještě ve vrhu koulí a vrhačském pětiboji. Tříkilové náčiní poslala do vzdálenosti 9,06 m, což stačilo na výborné sedmé místo. Ve vícebojařském zápolení nasbírala 3665 bodů a zařadila se na nepopulární bramborovou pozici.
Velmi slušnou běžeckou práci odvedl ve Francii vytrvalec Serafin. V silné konkurenci nejprve obsadil pátou příčku na osmistovce, kterou dokončil v čase 2:05.96 s. Od medaile ho dělila jedna vteřina a čtyři setiny. Na stupně vítězů útočil i o pár dní později v závodě na 1500 m. Nakonec z toho bylo skvělé sedmé místo (4:19.36), přičemž bronz visel na bodě časové stupnice o 2.36 s rychlejší.
Třetí do party veterán Vykydal soutěžil v trojskoku a skoku do výšky. Nejstarší a nejzkušenější člen výpravy si za výkon 120 cm vyskákal desátou pozici. V trojskoku dolétl do vzdálenosti 7 metrů a 8 centimetrů a umístil se jako devátý.
Posledním šumperským zástupcem na světovém šampionátu byla Zuzana Pumprlová. Zdravotní problémy jí dovolily nastoupit jen ve vrhu koulí, víc jí absence v tréninku po zranění neumožnila. Vrhla 9,56 m a zařadila se na celkovou dvacátou příčku.
„Našim atletům v kategorii masters gratuluji k výborným výsledkům a zároveň jim děkuji za reprezentaci České republiky a města Šumperk na takhle významné světové akci,“ vzkazoval na dálku oddílový předseda Tomáš Vykydal.

Jarmila Klimešová nebyla daleko od toho, aby si přivlastnila další zlato z nejprestižnější světové akce.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).