ZPRÁVY

Malí pacienti si užívají předčítání a soutěže

29. května 2014, 13:10, redakce
Malí pacienti si užívají předčítání a soutěže Šumperk - Dvakrát do měsíce se malí pacienti hospitalizovaní na dětském oddělení Šumperské nemocnice dočkají zábavného programu. Ten pro ně připravuje Městská knihovna Šumperk, se kterou nemocnice navázala spolupráci. Během odpoledne knihovnice dětem nejen předčítá z pohádkových knížek, ale připravuje pro malé pacienty také soutěže a kvízy.

Pracovnice knihovny Jitka Sopperová vždy zvolí téma, od kterého se následně odvíjejí veškeré další aktivity. Během odpoledne knihovnice dětem předčítá z pohádkových knížek a připravuje pro ně soutěže a kvízy. „Vzhledem k tomu, že na oddělení máme děti všech věkových kategorií, je velmi náročné přizpůsobit program tak, aby zaujal všechny. Přesto se to velmi daří,“ chválí program vrchní sestra dětského oddělení Marcela Straková s tím, že první zábavné odpoledne proběhlo již v polovině dubna, kdy se program nesl v duchu Velikonoc.

Dětské oddělení spolupracuje s knihovnou již od začátku letošního roku. Vše začalo lednovou návštěvou spisovatelky Markéty Pilátové, která dětem předčítala ze své knihy Kiko a tajemství papírového motýla. Na podzim by se nemocnice ráda přidala k projektu Město čte knihu, který organizuje také šumperská knihovna, a nabídla tak předčítání nejen nemocným dětem, ale také dlouhodobě hospitalizovaným pacientům na ošetřovatelském úseku.


Foto: archiv Šumperské nemocnice

Šumperská nemocnice zábavný program s knihovnou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).