Malé gymnastky závodily v Katovicích

1. listopadu 2008, 18:53, Helena Konopová
25. října hostil Palác mládeže v polských Katovicích mladičké gymnastky z polských, slovenských a českých klubů. V kvalitně obsazeném závodě se představily i nejmladší závodnice Gymnastického klubu Šumperk. V kategorii žákyň do osmi let si Bára Fricová odvezla krásný pohár za 1. místo. Na stupních vítězů ji doprovázela Marie Nevrklová, kterou pád z kladiny odsunul „až“ na 3. příčku. V této kategorii si velmi dobře vedla i mladší děvčata – Adéla Měrková obsadila 7. místo, Vendula Měrková 11. a Hana Štěpánová skončila 19.

Mezi staršími závodnicemi ( do 10 let ) reprezentovala Šumperk jen Tereza Vařeková. Předvedla již několik obtížnějších prvků, což se sebou nese i riziko pádu. To se Terezce stalo při cvičení na bradlech. I přes tento malý nezdar předvedla velmi dobrý výkon a v celkovém hodnocení byla 8.