ZPRAVODAJSTVÍ

Malá obec získá superrychlý internet. Předstihne i města

14. května 2019, 16:00, jak
Dolní Studénky – Superrychlý internet zavedou ještě letos Dolní Studénky. Data do vsi přivede optický kabel. Projekt je unikátní v tom, že dodavateli technologie se starosta zaručil za počet připojených obyvatel a také tím, že občanům zajistí nízké ceny.

„Původně nechtěla telekomunikační společnost na zavedení superrychlého internetu slyšet. Když jsme se jí ale zavázali, že se připojí stovky domácností, věci se daly do pohybu,“ uvedl starosta Dolních Studének Radim Sršeň.

Oproti velkým městům, kde už podobná technologie funguje, získají obyvatelé Dolních Studének podstatnou výhodu. Za superrychlý internet totiž budou platit jen něco kolem tří set korun měsíčně. Jinde je cena i trojnásobně větší.

„Nízký paušál získáme tím, že dodávku internetu budeme soutěžit pro stovky našich domácností současně, nikoli pro jednotlivé občany. Zároveň také zvažujeme, že by si obec zařídila vlastní telekomunikační licenci, což není složité, a data pro lidi by pak nakupovala za velkoobchodní ceny,“ vysvětluje Sršeň.

S realizací ojedinělého projektu se má začít na podzim, teď úřady vyřizují stavební povolení. Zavedení optického kabelu nebude nijak náročné. Pod nově vybudované chodníky a cyklostezku totiž obec před lety prozíravě natáhla plastové potrubí, kterým přípojku internetu pouze provleče. Výkopové práce tak proběhnou jen na několika místech.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.5.2019 19:08
Titulek: Lidovecký klon Sršeň
Autor: !
20
Starostové podávají k Ústavnímu soudu návrh na zrušení zákona o zdanění náhrad církevních restitucí 14/05/2019
https://www.novinky.cz/domaci/504770-starostove-chteji-zruseni-zakona-o-zdaneni-cirkevnich-restituci-obrati-se-na-ustavni-soud.html

Jak může tuto starostovskou parazitní sebranku někdo volit, nepochopitelné? Římskokatolciká církev je nyní nejbohatší firma v Česku, má více majetku než ČEZ, ačkoli majetek církve zveřejnoprávnil císař Josef II. v roce 1781.

Sršeň je místopředseda Starostové.

Wikipedie: "Hnutí Starostové bylo založeno v roce 2009. Prvním předsedou Starostové byl od roku 2009 Petr Gazdík a prvním místopředsedou Stanislav Polčák, za kterých byla uzavřena dohoda s TOP 09 na všech úrovních politiky. Petr Gazdík se stal předsedou poslaneckého klubu TOP 09 a Starostů." Kalousek zavelel lidovcům, že musí klonovat KDU-ČSL. Zakládat nová "nezávislá hnutí", nové strany a iniciativy, či je infiltrovat, aby oblbli více voličů.
Gazdík ... vatikánský katolík, proslulý blb
Polčák ... katolík, studoval Katolickou teologickou fakultu, europoslanec

V listopadu 2012 v parlamentu odhlasovali poslanci ODS, TOP09, Starostové a Peake Lidem špinavý podvod, nadhodnocené církevní restituce a náhrady, které vrátily Česko do stavu před církevní reformu císaře Josefa II. z roku 1781. Kvůli podvodnému zákonu o církevních restitucích č. 428/2012 Sb. ze dne 8. listopadu 2012 Česká republika nadále platí kněžím mzdy, finanční náhrady (za co?), církevní školství, dotace na služby sociální péče, dotace na humanitární pomoc, zemědělské dotace a dotace na rekonstrukce kostelů a jiných církevních nemovitostí! Žádáme revizi tohoto podvodného zákona a žádáme okamžité oddělení římskokatolické církve od našeho státu! Ani 1,- Kč církvi ze státního rozpočtu a dotací!

Tomáš Garrigue Masaryk okázale pohrdal lidovci a římskokatolickou církví.
TGM o katolicismu: „Já nestojím proti náboženství, nýbrž proti náboženství zvrhlému, které potřebuje politiky, aby jej hájili.“
Reagovat
Datum: 16.5.2019 07:06
Titulek: "rychlý internet"
Autor: Anonym
Cena za 300 stovky by byla dobrá. Jen by mne zajímalo jestli plánují optiku do každého domu, nebo jako u nás v Sudkově jen do obce a pak do domů po metalice, která ani nevede všude a navíc degraduje kapacitu optiky, takže v mnoha případech je rychlejší i wifi. Také sama obec moc internet k informovanosti obyvatel nepoužívá. Spousta informací je nedostupných, knihy v knihovně si půjčujete na staré papírové kartičky a informace co se děje ve školce se dočtete jen na papírku přilepeném ke dveřím do třídy. Také signál internetu například na úřadě není dostupný atd. Rychlý internet je dobrá věc, jen je potřebo ho i používat.
Reagovat
Datum: 16.5.2019 08:46
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
10
Anonyme TO je ve hvězdách!Podívej se v noci na oblohu a možná najdeš odpověď!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.