ZPRAVODAJSTVÍ

Malá obec získá superrychlý internet. Předstihne i města

14. května 2019, 16:00, jak
Dolní Studénky – Superrychlý internet zavedou ještě letos Dolní Studénky. Data do vsi přivede optický kabel. Projekt je unikátní v tom, že dodavateli technologie se starosta zaručil za počet připojených obyvatel a také tím, že občanům zajistí nízké ceny.

„Původně nechtěla telekomunikační společnost na zavedení superrychlého internetu slyšet. Když jsme se jí ale zavázali, že se připojí stovky domácností, věci se daly do pohybu,“ uvedl starosta Dolních Studének Radim Sršeň.

Oproti velkým městům, kde už podobná technologie funguje, získají obyvatelé Dolních Studének podstatnou výhodu. Za superrychlý internet totiž budou platit jen něco kolem tří set korun měsíčně. Jinde je cena i trojnásobně větší.

„Nízký paušál získáme tím, že dodávku internetu budeme soutěžit pro stovky našich domácností současně, nikoli pro jednotlivé občany. Zároveň také zvažujeme, že by si obec zařídila vlastní telekomunikační licenci, což není složité, a data pro lidi by pak nakupovala za velkoobchodní ceny,“ vysvětluje Sršeň.

S realizací ojedinělého projektu se má začít na podzim, teď úřady vyřizují stavební povolení. Zavedení optického kabelu nebude nijak náročné. Pod nově vybudované chodníky a cyklostezku totiž obec před lety prozíravě natáhla plastové potrubí, kterým přípojku internetu pouze provleče. Výkopové práce tak proběhnou jen na několika místech.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.5.2019 19:08
Titulek: Lidovecký klon Sršeň
Autor: !
11
Starostové podávají k Ústavnímu soudu návrh na zrušení zákona o zdanění náhrad církevních restitucí 14/05/2019
https://www.novinky.cz/domaci/504770-starostove-chteji-zruseni-zakona-o-zdaneni-cirkevnich-restituci-obrati-se-na-ustavni-soud.html

Jak může tuto starostovskou parazitní sebranku někdo volit, nepochopitelné? Římskokatolciká církev je nyní nejbohatší firma v Česku, má více majetku než ČEZ, ačkoli majetek církve zveřejnoprávnil císař Josef II. v roce 1781.

Sršeň je místopředseda Starostové.

Wikipedie: "Hnutí Starostové bylo založeno v roce 2009. Prvním předsedou Starostové byl od roku 2009 Petr Gazdík a prvním místopředsedou Stanislav Polčák, za kterých byla uzavřena dohoda s TOP 09 na všech úrovních politiky. Petr Gazdík se stal předsedou poslaneckého klubu TOP 09 a Starostů." Kalousek zavelel lidovcům, že musí klonovat KDU-ČSL. Zakládat nová "nezávislá hnutí", nové strany a iniciativy, či je infiltrovat, aby oblbli více voličů.
Gazdík ... vatikánský katolík, proslulý blb
Polčák ... katolík, studoval Katolickou teologickou fakultu, europoslanec

V listopadu 2012 v parlamentu odhlasovali poslanci ODS, TOP09, Starostové a Peake Lidem špinavý podvod, nadhodnocené církevní restituce a náhrady, které vrátily Česko do stavu před církevní reformu císaře Josefa II. z roku 1781. Kvůli podvodnému zákonu o církevních restitucích č. 428/2012 Sb. ze dne 8. listopadu 2012 Česká republika nadále platí kněžím mzdy, finanční náhrady (za co?), církevní školství, dotace na služby sociální péče, dotace na humanitární pomoc, zemědělské dotace a dotace na rekonstrukce kostelů a jiných církevních nemovitostí! Žádáme revizi tohoto podvodného zákona a žádáme okamžité oddělení římskokatolické církve od našeho státu! Ani 1,- Kč církvi ze státního rozpočtu a dotací!

Tomáš Garrigue Masaryk okázale pohrdal lidovci a římskokatolickou církví.
TGM o katolicismu: „Já nestojím proti náboženství, nýbrž proti náboženství zvrhlému, které potřebuje politiky, aby jej hájili.“
Reagovat
Datum: 16.5.2019 07:06
Titulek: "rychlý internet"
Autor: Anonym
Cena za 300 stovky by byla dobrá. Jen by mne zajímalo jestli plánují optiku do každého domu, nebo jako u nás v Sudkově jen do obce a pak do domů po metalice, která ani nevede všude a navíc degraduje kapacitu optiky, takže v mnoha případech je rychlejší i wifi. Také sama obec moc internet k informovanosti obyvatel nepoužívá. Spousta informací je nedostupných, knihy v knihovně si půjčujete na staré papírové kartičky a informace co se děje ve školce se dočtete jen na papírku přilepeném ke dveřím do třídy. Také signál internetu například na úřadě není dostupný atd. Rychlý internet je dobrá věc, jen je potřebo ho i používat.
Reagovat
Datum: 16.5.2019 08:46
Titulek: Bez titulku
Autor: jan
Anonyme TO je ve hvězdách!Podívej se v noci na oblohu a možná najdeš odpověď!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.