KULTURA

Májový jarmark nabídne pestrý a bohatý program

25. dubna 2018, 07:30, Bedřich Rák
Májový jarmark nabídne pestrý a bohatý program Zábřeh – Bohatou nabídku občerstvení a nejrůznějšího jarmarečního zboží, prezentaci měst a obcí zábřežského regionu, pestrý kulturní program, mini autosalon a celou řadu doprovodných aktivit. To všechno nabídne návštěvníkům tradiční zábřežský májový jarmark, který se bude konat v úterý 1. května v okolí kulturního domu.

 „Po devíti letech se v rámci jarmarku uskuteční i Den Mikroregionu Zábřežsko, akce se tak stane dobrou příležitostí pro představení jednotlivých obcí našeho regionu a prezentaci jejich aktivit,“ uvedl starosta František John.

Zahraje Atom i Fleksible

Během dne budou moci příchozí navštívit stánky s prezentacemi obcí a jejich turistických lákadel, ukázkami řemesel, regionálních výrobků a místních specialit. Také dopolední program na venkovním pódiu bude po slavnostním zahájení v 10 hodin patřit především dětem a dospělým ze škol a zájmových spolků působících v Zábřeze a okolních obcích.
Ty v odpoledních hodinách vystřídá dechový orchestr, šumperská poprocková kapela Fleksible, rocková legenda Atom a řada doprovodných, zejména tanečních, vystoupení. Zajímavé vyžití hlavně pro děti nabídnou nejen dětská scéna ZŠ a DDM Krasohled a skautská táborová osada, ale tentokrát i stanoviště zábřežské hlídky Royal Rangers. Foto: archiv

Májový jarmark v Zábřeze si na nezájem veřejnosti rozhodně nemůže stěžovat.


Tradiční výstavy v novém

„Výstavu pořádanou místními chovateli jsme letos rozšířili o prezentaci exotických a terarijních zvířat. Inovace se dočká svým rozsahem také unikátní skautská výstava v sále kulturního domu, ta nově nabídne komentované prohlídky, hru pro děti a třeba i zajímavé informace o historii židovského skautingu,“ nastínil některé z novinek letošního jarmarku Zdeněk David ze Zábřežské kulturní. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.