KULTURA

Májový jarmark nabídne pestrý a bohatý program

25. dubna 2018, 07:30, Bedřich Rák
Májový jarmark nabídne pestrý a bohatý program Zábřeh – Bohatou nabídku občerstvení a nejrůznějšího jarmarečního zboží, prezentaci měst a obcí zábřežského regionu, pestrý kulturní program, mini autosalon a celou řadu doprovodných aktivit. To všechno nabídne návštěvníkům tradiční zábřežský májový jarmark, který se bude konat v úterý 1. května v okolí kulturního domu.

 „Po devíti letech se v rámci jarmarku uskuteční i Den Mikroregionu Zábřežsko, akce se tak stane dobrou příležitostí pro představení jednotlivých obcí našeho regionu a prezentaci jejich aktivit,“ uvedl starosta František John.

Zahraje Atom i Fleksible

Během dne budou moci příchozí navštívit stánky s prezentacemi obcí a jejich turistických lákadel, ukázkami řemesel, regionálních výrobků a místních specialit. Také dopolední program na venkovním pódiu bude po slavnostním zahájení v 10 hodin patřit především dětem a dospělým ze škol a zájmových spolků působících v Zábřeze a okolních obcích.
Ty v odpoledních hodinách vystřídá dechový orchestr, šumperská poprocková kapela Fleksible, rocková legenda Atom a řada doprovodných, zejména tanečních, vystoupení. Zajímavé vyžití hlavně pro děti nabídnou nejen dětská scéna ZŠ a DDM Krasohled a skautská táborová osada, ale tentokrát i stanoviště zábřežské hlídky Royal Rangers. Foto: archiv

Májový jarmark v Zábřeze si na nezájem veřejnosti rozhodně nemůže stěžovat.


Tradiční výstavy v novém

„Výstavu pořádanou místními chovateli jsme letos rozšířili o prezentaci exotických a terarijních zvířat. Inovace se dočká svým rozsahem také unikátní skautská výstava v sále kulturního domu, ta nově nabídne komentované prohlídky, hru pro děti a třeba i zajímavé informace o historii židovského skautingu,“ nastínil některé z novinek letošního jarmarku Zdeněk David ze Zábřežské kulturní. 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na koncert legendární kapely TŘI SESTRY, která v Zábřehu vystoupí 3. května. Odstartuje tam svoje letní turné s názvem Gambrinus 11 tour. Kapela v čele s Fanánkem přiveze všechny svoje pecky a zároveň písničky z nedávno vydaného alba Svobodu
ředkvičkám. Můžete být přitom, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:

Která kapela doprovodí TŘI SESTRY na jejich zábřežském koncertu?

1. žádná
2. E!E
3. Doctor P.P.

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna vyhráli: Jan Kastner ze Šumperka a Alfréd Schubert z Prahy. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den promítání v pokladně kina OKO.