KULTURA

Majitel jedinečného chrapláku zazpívá v Šumperku

21. září 2014, 19:34, Jan Kratochvíl
Majitel jedinečného chrapláku zazpívá v Šumperku Šumperk - Jeden z nejúspěšnějších zpěváků v historii české pop music Dalibor Janda vystoupí v pátek 26. září v DK Šumperk. Za doprovodu kapely Prototyp uvede všechny zásadní hity jako Hurikán, Kde jsi, Kaskadér, Hráli jsme kličkovanou, Všechno na Mars, Padá hvězda, Oheň - voda - vítr a další.

 Pořadatelé ze šumperského kulturáku hlásí mimořádný zájem o vstupenky. „Vstupenky jsou stále v prodeji, ovšem první dvě pásma nejblíže k pódiu jsou již vyprodaná,“ informuje ředitel DK Vladimír Rybička. Cena vstupného se různí od 240 do 340 korun.

Zpěvák Dalibor Janda získal v dobách největší slávy několik zlatých desek, dvě platinové desky (za dva miliony prodaných nosičů), ocenění na festivalech a třikrát za sebou vyhrál anketu popularity Zlatý slavík (je jediný zpěvák, který čtyřikrát porazil Karla Gotta). Dalibor Janda nedávno oslavil jubilejní 4000. koncert.

V současné době sleduje v klidu dění na české hudební scéně a je její nedílnou součástí, aniž by se musel zviditelňovat. Patří do špičky české hudební scény a jeho publikum mu zůstalo nejen věrné, ale pod pódii pravidelně stávají i fanynky a fanoušci ve věku Daliborovy také zpívající dcery Jiřiny Anny Jandové, která vystoupí jako host na šumperském koncertu.

Loňský rok byl rokem Daliborových šedesátin a současně třicátým rokem existence jeho kapely Prototyp. S dvaceti slavnostními narozeninovými galakoncerty projel Čechy, Moravu a zavítal i na Slovensko. Velké celoroční turné vyvrcholilo na konci roku vyprodaným narozeninovým megakoncertem v O2 aréně.

Poté se Dalibor Janda rozhodl koncertní činnost omezit, vlastně již takřka nekoncertuje. Proto bude jeho vystoupení v DK Šumperk výjimečnou příležitostí pro všechny jeho fanoušky. Dalibor přijede i se svou kapelou Prototyp.


Foto: archiv

Dalibor Janda představí šumperskému publiku také dceru Jiřinu Annu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 22.9.2014 07:38
Titulek: To je pěkné
Autor: HAF
66
153
a dcerka také CHRAPLÁ? Janda ještě ujde.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou pohádku ČERTÍ BRKO, kterou promítá šumperské kino OKO od 29. listopadu do 23. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Koho hraje Ondřej Vetchý v nové pohádce Čertí brko?

A) sluhu
B) knížete
C) lucifera

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele se zpěvačkou Live Foyn Friis, který se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro, vyhráli Alžběta Vévodová z Chromče, Marcela Haramiová ze Šumperka, Daniel Balcárek z Rapotína, Lenka Kubíčková z Mohelnice a Eva Valnohová ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).