KULTURA

Majitel jedinečného chrapláku zazpívá v Šumperku

21. září 2014, 19:34, Jan Kratochvíl
Majitel jedinečného chrapláku zazpívá v Šumperku Šumperk - Jeden z nejúspěšnějších zpěváků v historii české pop music Dalibor Janda vystoupí v pátek 26. září v DK Šumperk. Za doprovodu kapely Prototyp uvede všechny zásadní hity jako Hurikán, Kde jsi, Kaskadér, Hráli jsme kličkovanou, Všechno na Mars, Padá hvězda, Oheň - voda - vítr a další.

 Pořadatelé ze šumperského kulturáku hlásí mimořádný zájem o vstupenky. „Vstupenky jsou stále v prodeji, ovšem první dvě pásma nejblíže k pódiu jsou již vyprodaná,“ informuje ředitel DK Vladimír Rybička. Cena vstupného se různí od 240 do 340 korun.

Zpěvák Dalibor Janda získal v dobách největší slávy několik zlatých desek, dvě platinové desky (za dva miliony prodaných nosičů), ocenění na festivalech a třikrát za sebou vyhrál anketu popularity Zlatý slavík (je jediný zpěvák, který čtyřikrát porazil Karla Gotta). Dalibor Janda nedávno oslavil jubilejní 4000. koncert.

V současné době sleduje v klidu dění na české hudební scéně a je její nedílnou součástí, aniž by se musel zviditelňovat. Patří do špičky české hudební scény a jeho publikum mu zůstalo nejen věrné, ale pod pódii pravidelně stávají i fanynky a fanoušci ve věku Daliborovy také zpívající dcery Jiřiny Anny Jandové, která vystoupí jako host na šumperském koncertu.

Loňský rok byl rokem Daliborových šedesátin a současně třicátým rokem existence jeho kapely Prototyp. S dvaceti slavnostními narozeninovými galakoncerty projel Čechy, Moravu a zavítal i na Slovensko. Velké celoroční turné vyvrcholilo na konci roku vyprodaným narozeninovým megakoncertem v O2 aréně.

Poté se Dalibor Janda rozhodl koncertní činnost omezit, vlastně již takřka nekoncertuje. Proto bude jeho vystoupení v DK Šumperk výjimečnou příležitostí pro všechny jeho fanoušky. Dalibor přijede i se svou kapelou Prototyp.


Foto: archiv

Dalibor Janda představí šumperskému publiku také dceru Jiřinu Annu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 22.9.2014 07:38
Titulek: To je pěkné
Autor: HAF
74
165
a dcerka také CHRAPLÁ? Janda ještě ujde.
Reagovat