KULTURA

Majáles odhalil program

28. března 2018, 13:00, Jan Kratochvíl
Majáles odhalil program Šumperk - Druhým rokem se v Šumperku uskuteční „nový“ majáles. Tradiční studentská slavnost se po letech existenčních problémů vzchopila a pod novým pořadatelským týmem a na novém místě konání chystá v první polovině května seriál akcí.

 „S radostí oznamujeme kompletní program největší studentské akce na Šumpersku. Letošní oslava jara započne v pondělí 7. května a vyvrcholí hlavním hudebním programem o víkendu 11. až 12. května,“ uvedl za organizátory Hanny Firla.

Program pro mladé i starší

Pro návštěvníky festivalového areálu připravují pořadatelé nabitý hudební program, který by měl uspokojit fanoušky mnoha žánrů a stylů. Na majálesu se představí například kultovní rapové uskupení PSH nebo domácí hitmakeři O5 a Radeček. Dále vystoupí Yzomandias, Trocha Klidu, Dalyb, Jakub Děkan a mnoho dalších.
„Věřím, že program přiláká na majáles nejen mladé, ale i starší hudební fanoušky. Vždyť třeba hiphopeři PSH byli fenoménem už před pětadvaceti lety,“ doplnil Hanny Firla.

Vstupenky se slevou

Během celého majálesového týdne od 7. do 12. května se bude konat doprovodný program, během kterého se studenti i široká veřejnost mohou účastnit koncertů, divadelních a filmových večerů, výstav či rozhovorů se zajímavými osobnostmi. A samozřejmě nebude chybět ani volba Miss majáles a Krále majálesu.
Vstupenky na jednotlivé pořady jsou již v prodeji. Kdo si je stačí pořídit do konce března, získá výraznou slevu.
Kompletní program a možnost online rezervace vstupenek najdou zájemci na Sumperskymajales.cz.


Foto: archiv

Stejně jako loni také letos budou šumperské studentky soutěžit o titul Miss Majáles.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.