ZPRÁVY

Lyžařské areály mimořádně prodlužují sezónu

3. dubna 2013, 12:01, téma ZIMNÍ SPORTY, ar
Okres – Ačkoli to v polovině března vypadalo, že zima z Jeseníků brzy zmizí, minulý týden připadlo až třicet centimetrů nového sněhu. Radost z něj mohou mít vyznavači zimních sportů. Přestože některé areály už provoz ukončily, ostatní slibují, že lyžovat bude možné zřejmě ještě několik týdnů.
„Navzdory původně avizovanému konci lyžařské sezóny oznamujeme, že lyžovat se bude až do odvolání každý další víkend. Vypadá to, že vleky budou v provozu snad až do konce června,“ uvedl Lukáš Ptáček ze Ski areálu Kopřivná. Spolu s dalšími vlekaři upozorňuje, že takto dlouhá lyžařská sezóna se zřejmě nebude hned tak opakovat. „Podmínky jsou suprové, možná ještě lepší než v lednu. Nicméně provoz jsme už oficiálně ukončili, poslední lyžovačka by měla proběhnout tento víkend,“ dodává Martin Stránský z lyžařského areálu v Branné. První dubnovou sobotu a neděli se mají rozjet vleky také v Koutech a na Červenohorském sedle. Vrcholové části Jeseníků nabízí v těchto dnech dostatek sněhu i pro běžkaře.

Horská služba v souvislosti s prodloužením lyžařské sezóny varuje všechny návštěvníky hor před lavinami. Riziko jejich výskytu se v těchto dnech zvýšilo z druhého stupně na třetí. Sesuvy sněhových mas nehrozí jen v lavinových korytech, ale výjimečně mohou zasáhnout i do značených turistických cest.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).