ZPRÁVY

Lyžařské areály mimořádně prodlužují sezónu

3. dubna 2013, 12:01, téma ZIMNÍ SPORTY, ar
Okres – Ačkoli to v polovině března vypadalo, že zima z Jeseníků brzy zmizí, minulý týden připadlo až třicet centimetrů nového sněhu. Radost z něj mohou mít vyznavači zimních sportů. Přestože některé areály už provoz ukončily, ostatní slibují, že lyžovat bude možné zřejmě ještě několik týdnů.
„Navzdory původně avizovanému konci lyžařské sezóny oznamujeme, že lyžovat se bude až do odvolání každý další víkend. Vypadá to, že vleky budou v provozu snad až do konce června,“ uvedl Lukáš Ptáček ze Ski areálu Kopřivná. Spolu s dalšími vlekaři upozorňuje, že takto dlouhá lyžařská sezóna se zřejmě nebude hned tak opakovat. „Podmínky jsou suprové, možná ještě lepší než v lednu. Nicméně provoz jsme už oficiálně ukončili, poslední lyžovačka by měla proběhnout tento víkend,“ dodává Martin Stránský z lyžařského areálu v Branné. První dubnovou sobotu a neděli se mají rozjet vleky také v Koutech a na Červenohorském sedle. Vrcholové části Jeseníků nabízí v těchto dnech dostatek sněhu i pro běžkaře.

Horská služba v souvislosti s prodloužením lyžařské sezóny varuje všechny návštěvníky hor před lavinami. Riziko jejich výskytu se v těchto dnech zvýšilo z druhého stupně na třetí. Sesuvy sněhových mas nehrozí jen v lavinových korytech, ale výjimečně mohou zasáhnout i do značených turistických cest.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FLÁM FEST ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.