ZPRÁVY

Lyžař zemřel před zraky své přítelkyně

17. března 2015, 00:00, jak
Kouty nad Desnou - Závěr lyžařské sezóny v Jeseníkách se letos ani trochu nepovedl. V úterý 10. března zemřel na sjezdovce v Koutech nad Desnou šedesátiletý lyžař. Zabil se poté, co v plné rychlosti vyjel ze svahu a narazil do stromu.

 „Muž byl bez známek života. Ihned jsme zahájili resuscitaci a požádali o spolupráci leteckou záchrannou službu z Olomouce,“ popsal začátek záchranné operace Vítězslav Kaller z Horské služby Jeseníky. Nehodu muže sledovala jeho přítelkyně, ta také jako první záchranáře kontaktovala. S oživovacími pokusy pokračovali členové horské služby až do přistání záchranářského vrtulníku. Přivolaný lékař už jen konstatoval smrt lyžaře, který pravděpodobně zemřel hned po nárazu do stromu.

Neměl přilbu

Jeseničtí záchranáři v souvislosti s tragickým případem upozorňují na skutečnost, že dotyčný lyžař neměl na hlavě přilbu ani jiné ochranné prvky. „Je samozřejmě otázka, zda by mu přilba v tomto případě pomohla, ale tak se ptát nesmíme. Používání ochranné přilby považujeme za absolutní nutnost, stejně jako přizpůsobení rychlosti stavu a povrchu sjezdové trati,“ upozornil náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.3.2015 08:20
Titulek: Kouty
Autor: Laďa
88
Možná by neškodilo se o tomto rozepsat víc. Nejen, že neměl přilbu
Reagovat