ZPRÁVY

Lyžař zemřel před zraky své přítelkyně

17. března 2015, 00:00, jak
Kouty nad Desnou - Závěr lyžařské sezóny v Jeseníkách se letos ani trochu nepovedl. V úterý 10. března zemřel na sjezdovce v Koutech nad Desnou šedesátiletý lyžař. Zabil se poté, co v plné rychlosti vyjel ze svahu a narazil do stromu.

 „Muž byl bez známek života. Ihned jsme zahájili resuscitaci a požádali o spolupráci leteckou záchrannou službu z Olomouce,“ popsal začátek záchranné operace Vítězslav Kaller z Horské služby Jeseníky. Nehodu muže sledovala jeho přítelkyně, ta také jako první záchranáře kontaktovala. S oživovacími pokusy pokračovali členové horské služby až do přistání záchranářského vrtulníku. Přivolaný lékař už jen konstatoval smrt lyžaře, který pravděpodobně zemřel hned po nárazu do stromu.

Neměl přilbu

Jeseničtí záchranáři v souvislosti s tragickým případem upozorňují na skutečnost, že dotyčný lyžař neměl na hlavě přilbu ani jiné ochranné prvky. „Je samozřejmě otázka, zda by mu přilba v tomto případě pomohla, ale tak se ptát nesmíme. Používání ochranné přilby považujeme za absolutní nutnost, stejně jako přizpůsobení rychlosti stavu a povrchu sjezdové trati,“ upozornil náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.3.2015 08:20
Titulek: Kouty
Autor: Laďa
88
Možná by neškodilo se o tomto rozepsat víc. Nejen, že neměl přilbu
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).