SPORT

Lukáš Vrána: JDEME DO TOHO! Florbalová Libina si poprvé v historii zahraje nejvyšší regionální ligu

16. srpna 2017, 16:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Lukáš Vrána: JDEME DO TOHO! Florbalová Libina si poprvé v historii zahraje nejvyšší regionální ligu Libina - I když se libinští florbalisté proplétali minulou sezónou velmi zdatně od úvodních kol a neustále okupovali přední místa tabulky, klubový vůdce Lukáš Vrána si stál za svým. „Postup? Nic takového nepřipadá v úvahu,“ tvrdil rezolutně před finišem krajské ligy. Jenže čas plyne a názory se mění. Jaká je současnost? Libina si poprvé v historii zahraje nejvyšší regionální soutěž a od divizního Šumperka ji dělí už pouze jedno výkonnostní patro…

 „V první řadě jsme moc nevěřili, že bychom celou soutěž mohli vyhrát. Až když se nám to doopravdy podařilo, začalo se různě špekulovat. Polovina kluků tvrdila, že by byla škoda, kdybychom získali titul a nikam se neposunuli. Druhá půlka o to nestála a někteří jedinci dokonce hrozili, že v případě postupu skončí,“ popisoval Vrána. „Proto jsme svolali sezení, kde jsme si všechno důkladně vyříkali. Výsledek byl takový, že většina mančaftu zvedla ruku pro postupovou variantu. Takže jdeme do toho!“ potvrdil zakladatel florbalu v Libině.
Od lepší soutěže zákonitě očekává lepší úroveň. „Dosud jsme se měřili převážně s B týmy moravských klubů. Teď budeme narážet na jejich áčka. Po všech stránkách se musíme připravit na větší kvalitu,“ upozorňoval Lukáš Vrána s tím, že konfrontace s Rožnovem, Mohelnicí, Prostějovem, Českým Těšínem, Jeseníkem nebo Kostelcem nebudou žádnou procházkou rozkvetlou alejí. „Před rokem šel nahoru Šternberk. O poschodí výš se neskutečně trápil a uhrál minimum bodů. Doufám, že to v našem případě nebude tak hrozné a pro všechny budeme důstojnějším soupeřem. Nechceme bojovat jen o záchranu. Ideální by byl klidný střed bez nervů, starostí a větších problémů,“ maloval si optimistickými barvami oddílový frontman.
V Libině nehodlají ponechat nic náhodě. Přípravu zahájí se startem nového školního roku a na zahajovacím tréninku počítají i se třemi novými posilami. „Ze šumperského Asperu jsme získali brankáře Davida Švece a z Uničova dva hráče do pole, co mají zkušenosti s druholigovou divizí. K tomu se nám z Rožnova vrací Michal Kilčický,“ prozradil Vrána.
Libinský florbal, to není jen mužský tým. Pod jednou střechou si společného „bydlení“ užívá parta veteránů a dva žákovské výběry.

REGIONÁLNÍ LIGA MUŽŮ

OBSAZENÍ: 1. Rožnov, 2. Libina, 3. Mohelnice, 4. Piranha Přerov, 5. Playmakers Prostějov, 6. Český Těšín, 7. Jeseník, 8. Domaslavice, 9. SK Prostějov, 10. Kostelec na Hané, 11. Stará Ves n/O.
ÚVODNÍ ZÁPASY: sobota 30. září: Kostelec – Libina, SK Prostějov – Libina.


Lukáš Vrána si v mateřském klubu splnil svůj sen. Na sklonku kariéry v mužském áčku si zahrál v jednom týmu se svým synem.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.