SPORT

Lukáš Vrána: JDEME DO TOHO! Florbalová Libina si poprvé v historii zahraje nejvyšší regionální ligu

16. srpna 2017, 16:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Lukáš Vrána: JDEME DO TOHO! Florbalová Libina si poprvé v historii zahraje nejvyšší regionální ligu Libina - I když se libinští florbalisté proplétali minulou sezónou velmi zdatně od úvodních kol a neustále okupovali přední místa tabulky, klubový vůdce Lukáš Vrána si stál za svým. „Postup? Nic takového nepřipadá v úvahu,“ tvrdil rezolutně před finišem krajské ligy. Jenže čas plyne a názory se mění. Jaká je současnost? Libina si poprvé v historii zahraje nejvyšší regionální soutěž a od divizního Šumperka ji dělí už pouze jedno výkonnostní patro…

 „V první řadě jsme moc nevěřili, že bychom celou soutěž mohli vyhrát. Až když se nám to doopravdy podařilo, začalo se různě špekulovat. Polovina kluků tvrdila, že by byla škoda, kdybychom získali titul a nikam se neposunuli. Druhá půlka o to nestála a někteří jedinci dokonce hrozili, že v případě postupu skončí,“ popisoval Vrána. „Proto jsme svolali sezení, kde jsme si všechno důkladně vyříkali. Výsledek byl takový, že většina mančaftu zvedla ruku pro postupovou variantu. Takže jdeme do toho!“ potvrdil zakladatel florbalu v Libině.
Od lepší soutěže zákonitě očekává lepší úroveň. „Dosud jsme se měřili převážně s B týmy moravských klubů. Teď budeme narážet na jejich áčka. Po všech stránkách se musíme připravit na větší kvalitu,“ upozorňoval Lukáš Vrána s tím, že konfrontace s Rožnovem, Mohelnicí, Prostějovem, Českým Těšínem, Jeseníkem nebo Kostelcem nebudou žádnou procházkou rozkvetlou alejí. „Před rokem šel nahoru Šternberk. O poschodí výš se neskutečně trápil a uhrál minimum bodů. Doufám, že to v našem případě nebude tak hrozné a pro všechny budeme důstojnějším soupeřem. Nechceme bojovat jen o záchranu. Ideální by byl klidný střed bez nervů, starostí a větších problémů,“ maloval si optimistickými barvami oddílový frontman.
V Libině nehodlají ponechat nic náhodě. Přípravu zahájí se startem nového školního roku a na zahajovacím tréninku počítají i se třemi novými posilami. „Ze šumperského Asperu jsme získali brankáře Davida Švece a z Uničova dva hráče do pole, co mají zkušenosti s druholigovou divizí. K tomu se nám z Rožnova vrací Michal Kilčický,“ prozradil Vrána.
Libinský florbal, to není jen mužský tým. Pod jednou střechou si společného „bydlení“ užívá parta veteránů a dva žákovské výběry.

REGIONÁLNÍ LIGA MUŽŮ

OBSAZENÍ: 1. Rožnov, 2. Libina, 3. Mohelnice, 4. Piranha Přerov, 5. Playmakers Prostějov, 6. Český Těšín, 7. Jeseník, 8. Domaslavice, 9. SK Prostějov, 10. Kostelec na Hané, 11. Stará Ves n/O.
ÚVODNÍ ZÁPASY: sobota 30. září: Kostelec – Libina, SK Prostějov – Libina.


Lukáš Vrána si v mateřském klubu splnil svůj sen. Na sklonku kariéry v mužském áčku si zahrál v jednom týmu se svým synem.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes hrajeme o celkem čtyři volné vstupenky na dva koncerty šumperského Domu kultury. Odpovědět je potřeba na každou zvlášť, a to pod číslem a písmenem otázky. Výherce zveřejníme v příštím čísle novin.

Otázka č. 1: (Festival Horování, sobota 23. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce Radek Jaroš zdolal vrchol osmitisícové hory Nanga Parbat?
1a) 2001
1b) 2003
1c) 2005

Otázka č.2: (Vánoční koncert Janka Ledeckého, čtvrtek 28. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce vyšlo sváteční album Sliby se maj plnit o Vánocích?
2a) 1995
2b) 1996
2c) 1997

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ:
Dvojvstupenku na slavnostní koncert u příležitosti státního svátku se světoznámým virtuosem a houslovou legendou Václavem Hudečkem, konaný v neděli 17. listopadu v zábřežském kostele sv. Barbory vyhrává Alois Drážný z Kolšova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně zábřežského kulturního domu.