KULTURA

Lukáš Hejlík zalistuje v knize pro rodiče

31. ledna 2018, 08:00, Roman Tyčka
Zábřeh - V rámci úspěšného projektu scénického čtení LiStOVáNí, který spojuje neotřelou a vtipnou formou divadlo a literaturu, přijede herec Lukáš Hejlík ve čtvrtek 1. února do našeho regionu. Knihu spisovatele Fredrika Backmana Co by můj syn měl vědět o světě představí nejprve v zábřežském kině Retro a poté i v šumperském divadle.

 Švédský autor v publikaci vtipně stírá všechny úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století. „V říjnu loňského roku se v rámci projektu LiStOVáNí v Zábřeze osobně představil americký spisovatel Robert Fulghum se svou knihou Opravář osudů. Věříme, že jeho úspěch u publika zafunguje a budeme se moci opět těšit na zaplněný kinosál,“ doufá pořadatel Vratislav Jarmar ze Zábřežské kulturní.
Autor knihy Co by můj syn měl vědět o světě pochází ze Stockholmu, pravidelně píše sloupky do švédských novin. Proslavil se hned svým prvním románem Muž jménem Ove z roku 2012. Backmanovy knihy vycházejí ve třiačtyřiceti zemích a prodalo se jich přes sedm a půl miliónu. Anglický překlad románu Muž jménem Ove se drží na předních příčkách žebříčku bestsellerů deníku The New York Times už přes rok, stejně jako německé vydání v žebříčku bestsellerů týdeníku Der Spiegel. Stejnojmenný film měl českou premiéru v listopadu 2016 a získal nominaci na Oscara v kategorii cizojazyčný film.
Populární český herec Lukáš Hejlík představí knihu v 17 hodin v Zábřeze a o půl sedmé večer v Šumperku. Na zábřežský pořad je vstupné 90 korun, představení v Šumperku stojí o třicet korun víc.


Foto: archiv

Herec a zároveň otec Lukáš Hejlík představí posluchačům knihu Co by můj syn měl vědět o světě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.