KULTURA

Lukáš Hejlík zalistuje v knize pro rodiče

31. ledna 2018, 08:00, Roman Tyčka
Zábřeh - V rámci úspěšného projektu scénického čtení LiStOVáNí, který spojuje neotřelou a vtipnou formou divadlo a literaturu, přijede herec Lukáš Hejlík ve čtvrtek 1. února do našeho regionu. Knihu spisovatele Fredrika Backmana Co by můj syn měl vědět o světě představí nejprve v zábřežském kině Retro a poté i v šumperském divadle.

 Švédský autor v publikaci vtipně stírá všechny úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století. „V říjnu loňského roku se v rámci projektu LiStOVáNí v Zábřeze osobně představil americký spisovatel Robert Fulghum se svou knihou Opravář osudů. Věříme, že jeho úspěch u publika zafunguje a budeme se moci opět těšit na zaplněný kinosál,“ doufá pořadatel Vratislav Jarmar ze Zábřežské kulturní.
Autor knihy Co by můj syn měl vědět o světě pochází ze Stockholmu, pravidelně píše sloupky do švédských novin. Proslavil se hned svým prvním románem Muž jménem Ove z roku 2012. Backmanovy knihy vycházejí ve třiačtyřiceti zemích a prodalo se jich přes sedm a půl miliónu. Anglický překlad románu Muž jménem Ove se drží na předních příčkách žebříčku bestsellerů deníku The New York Times už přes rok, stejně jako německé vydání v žebříčku bestsellerů týdeníku Der Spiegel. Stejnojmenný film měl českou premiéru v listopadu 2016 a získal nominaci na Oscara v kategorii cizojazyčný film.
Populární český herec Lukáš Hejlík představí knihu v 17 hodin v Zábřeze a o půl sedmé večer v Šumperku. Na zábřežský pořad je vstupné 90 korun, představení v Šumperku stojí o třicet korun víc.


Foto: archiv

Herec a zároveň otec Lukáš Hejlík představí posluchačům knihu Co by můj syn měl vědět o světě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).