KULTURA

Lukáš Hejlík zalistuje v knize pro rodiče

31. ledna 2018, 08:00, Roman Tyčka
Zábřeh - V rámci úspěšného projektu scénického čtení LiStOVáNí, který spojuje neotřelou a vtipnou formou divadlo a literaturu, přijede herec Lukáš Hejlík ve čtvrtek 1. února do našeho regionu. Knihu spisovatele Fredrika Backmana Co by můj syn měl vědět o světě představí nejprve v zábřežském kině Retro a poté i v šumperském divadle.

 Švédský autor v publikaci vtipně stírá všechny úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století. „V říjnu loňského roku se v rámci projektu LiStOVáNí v Zábřeze osobně představil americký spisovatel Robert Fulghum se svou knihou Opravář osudů. Věříme, že jeho úspěch u publika zafunguje a budeme se moci opět těšit na zaplněný kinosál,“ doufá pořadatel Vratislav Jarmar ze Zábřežské kulturní.
Autor knihy Co by můj syn měl vědět o světě pochází ze Stockholmu, pravidelně píše sloupky do švédských novin. Proslavil se hned svým prvním románem Muž jménem Ove z roku 2012. Backmanovy knihy vycházejí ve třiačtyřiceti zemích a prodalo se jich přes sedm a půl miliónu. Anglický překlad románu Muž jménem Ove se drží na předních příčkách žebříčku bestsellerů deníku The New York Times už přes rok, stejně jako německé vydání v žebříčku bestsellerů týdeníku Der Spiegel. Stejnojmenný film měl českou premiéru v listopadu 2016 a získal nominaci na Oscara v kategorii cizojazyčný film.
Populární český herec Lukáš Hejlík představí knihu v 17 hodin v Zábřeze a o půl sedmé večer v Šumperku. Na zábřežský pořad je vstupné 90 korun, představení v Šumperku stojí o třicet korun víc.


Foto: archiv

Herec a zároveň otec Lukáš Hejlík představí posluchačům knihu Co by můj syn měl vědět o světě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.