KULTURA

Lucie Bílá rozezpívala mezinárodní festival Hudba bez hranicFOTO

18. června 2013, 15:45, tor, mošo
Lucie Bílá rozezpívala mezinárodní festival Hudba bez hranic Dolní Studénky – Obec Dolní Studénky pojala oslavy svých 660. narozenin honosně. Na víkend třetí červnový víkend nachystala spolu s Místní akční skupinou Šumperský venkov již devátý ročník oblíbeného festivalu Hudba bez hranic. Třídenní program nabídl ukázky umění známých hudebních orchestrů a šikovných mažoretek. O mimořádný úvod festivalových dnů se postarala zpěvačka Lucie Bílá s kapelou Petra Maláska.

V pátek se v kulturním areálu v Dolních Studénkách nedočkavě shromažďovaly stovky zájemců nejen z místní obce. Dříve než se setmělo, mohli si vyslechnout vystoupení orchestru Moravia Big Band, který navodil příjemnou festivalovou hudební atmosféru. Všichni však netrpělivě očekávali příjezd zlaté české slavice.

Sotva se Lucie Bílá za bouřlivého potlesku objevila na velkém pódiu, rozezněl se široko daleko do přilehlé přírody téměř dvouhodinový maraton známých písniček a hudebních skladeb skupiny Petra Maláska. Nechyběly mezi nimi ani hity Láska je láska, Jsi můj pán či Miluji tě.

Zpěvačka Lucie Bílá navázala od první písničky spontánní kontakt se svým publikem. Vystupovala neokázale, téměř bez přestávky a naplno zpívala. Dodržela pověst skromné a profesionální umělkyně.

Zpěvačka, dlouhá léta uznávaná a oceňovaná odborníky i veřejností, na pódiu ani na okamžik nepostála.

Když po hodině koncertního vystoupení oznamovala příchod „poslední“ písničky, zaskočené davy se dožadovaly přídavku. Jeden však nestačil. Následovaly další skladby a další bouře potlesku, až se přiblížila tklivá, do nočního ticha zahalená Ave Maria.


Asi hodinu před půlnocí koncert Lucie Bílé definitivně skončil. Spokojeností zářící zpěvačka převzala od starosty obce Radima Sršně velkou kytici květin a vřelé poděkování za návštěvu. S hlasitým poděkováním se přidali také spokojení diváci.Třídenní mezinárodní festival Hudba bez hranic pokračoval dalším programem. Účinkující vystoupili s krátkými ukázkami také v Šumperku. Byly to například Polský dechový orchestr mladých Swarzędz, soubor ZUŠ Sokolov, slovenská Sebedražská kapela, polský hasičský soubor Sɬupca, dechovka ZUŠ Hranice na Moravě, mažoretky z Libiny a Zábřeha a další.
 foto: tor


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.6.2013 20:36
Titulek: pica
Autor: ladin
236
262
pica
Reagovat
Datum: 20.6.2013 06:02
Titulek: chléb a hry
Autor: Pavel
171
222
Tož když už na nic jiného nepotřebují peníze v obci, tak proč velkolepě neslavit ? Chléb a hry platí již od dob Římanů.
Reagovat
Datum: 20.6.2013 16:15
Titulek: Re: chléb a hry
Autor: Ruža
193
218
Na koncertě bylo určitě vstupné a ještě něco: jaképak chléb a hry. Nejen chlebem živ je člověk a něčím se od zvířat lišit musí, ne? Jestli někomu stačí jen jíst, pít a ost. potřeby těla, jeho věc, druhý potřebuje i něco jiného. Odpoutat se od starostí...
Reagovat
Datum: 23.6.2013 11:24
Titulek: Re: chléb a hry
Autor: Sartoj
248
192
Davy si z plna hrdla zašílely a v pondělí si šly do marketu koupit nějakou chutnou potravinovou atrapu.
Reagovat
Datum: 24.6.2013 09:57
Titulek: z exkrementu bič neupleteš Re: chléb a hry
Autor: Maňas nástěnkář z Luží
258
221
exkrement jako exkrement
Reagovat
Datum: 5.7.2013 11:32
Titulek: Re: z exkrementu bič neupleteš Re: chléb a hry
Autor: Pavluša
211
218
....a kolik ta zábava pro prostý lid stála , víto někdo ????
Reagovat
Datum: 5.7.2013 11:33
Titulek: Re: z exkrementu bič neupleteš Re: chléb a hry
Autor: Pavluša
273
225
....a kolik ta zábava pro prostý lid stála , ví to někdo ????
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.