KULTURA

Loučňáček si vyzpíval Zlaté pásmo v krajské soutěži

7. května 2019, 20:00, bav
Loučná nad Desnou – Dětský pěvecký sbor Loučňáček, který působí při ZŠ v Loučné nad Desnou pod vedením Hany Svatoňové a Petra Lukáše, obhájil v Krajské přehlídce dětských pěveckých sborů loňské Zlaté pásmo. V Uničově při něm děti v soutěžní části předvedly čtyři skladby, v nesoutěžní rozezpívaly celý sál.

 “Při vyhlašování jsme se všichni z Loučňáčku drželi za malíčky a s napětím čekali na výsledek. Když zaznělo jméno našeho sboru a to že získáváme Zlaté pásmo, byli jsme v šoku. Měli jsme všichni obrovskou radost, která se poté zdvojnásobila výletem to aquaparku,“ uvedla Štěpánka Pupíková z Loučňáčku.

Kromě ocenění, v podobě Zlatého pásma, si Loučňáček přivezl také další ocenění za hudební doprovod, ale především nevšední zážitek, kdy písní Skyfall rozezpívali celý sál.
“Všechny sbory spolupracovaly a vytvořili báječný doprovod, ke kterému si střihl sólo Kuba Vyskočil,” vylíčila s nadšením nesoutěžní část Pupíková.

V nejbližší době čeká loučenské sbory řada akcí, na které se intenzivně připravují. Loučnou navštíví DPS Zpívající blechy z Vratislavic a ve společném koncertu s Klubíčky se představí 11. května. Loučňáček čeká v polovině června koncert se ZUŠ Pamfilia a TapTýda pilně nacvičuje filmové melodie pro červnové Notování Zábřehem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.