KULTURA

Loučňáček si vyzpíval Zlaté pásmo v krajské soutěži

7. května 2019, 20:00, bav
Loučná nad Desnou – Dětský pěvecký sbor Loučňáček, který působí při ZŠ v Loučné nad Desnou pod vedením Hany Svatoňové a Petra Lukáše, obhájil v Krajské přehlídce dětských pěveckých sborů loňské Zlaté pásmo. V Uničově při něm děti v soutěžní části předvedly čtyři skladby, v nesoutěžní rozezpívaly celý sál.

 “Při vyhlašování jsme se všichni z Loučňáčku drželi za malíčky a s napětím čekali na výsledek. Když zaznělo jméno našeho sboru a to že získáváme Zlaté pásmo, byli jsme v šoku. Měli jsme všichni obrovskou radost, která se poté zdvojnásobila výletem to aquaparku,“ uvedla Štěpánka Pupíková z Loučňáčku.

Kromě ocenění, v podobě Zlatého pásma, si Loučňáček přivezl také další ocenění za hudební doprovod, ale především nevšední zážitek, kdy písní Skyfall rozezpívali celý sál.
“Všechny sbory spolupracovaly a vytvořili báječný doprovod, ke kterému si střihl sólo Kuba Vyskočil,” vylíčila s nadšením nesoutěžní část Pupíková.

V nejbližší době čeká loučenské sbory řada akcí, na které se intenzivně připravují. Loučnou navštíví DPS Zpívající blechy z Vratislavic a ve společném koncertu s Klubíčky se představí 11. května. Loučňáček čeká v polovině června koncert se ZUŠ Pamfilia a TapTýda pilně nacvičuje filmové melodie pro červnové Notování Zábřehem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.