KULTURA

Loučňáček si vyzpíval Zlaté pásmo v krajské soutěži

7. května 2019, 20:00, bav
Loučná nad Desnou – Dětský pěvecký sbor Loučňáček, který působí při ZŠ v Loučné nad Desnou pod vedením Hany Svatoňové a Petra Lukáše, obhájil v Krajské přehlídce dětských pěveckých sborů loňské Zlaté pásmo. V Uničově při něm děti v soutěžní části předvedly čtyři skladby, v nesoutěžní rozezpívaly celý sál.

 “Při vyhlašování jsme se všichni z Loučňáčku drželi za malíčky a s napětím čekali na výsledek. Když zaznělo jméno našeho sboru a to že získáváme Zlaté pásmo, byli jsme v šoku. Měli jsme všichni obrovskou radost, která se poté zdvojnásobila výletem to aquaparku,“ uvedla Štěpánka Pupíková z Loučňáčku.

Kromě ocenění, v podobě Zlatého pásma, si Loučňáček přivezl také další ocenění za hudební doprovod, ale především nevšední zážitek, kdy písní Skyfall rozezpívali celý sál.
“Všechny sbory spolupracovaly a vytvořili báječný doprovod, ke kterému si střihl sólo Kuba Vyskočil,” vylíčila s nadšením nesoutěžní část Pupíková.

V nejbližší době čeká loučenské sbory řada akcí, na které se intenzivně připravují. Loučnou navštíví DPS Zpívající blechy z Vratislavic a ve společném koncertu s Klubíčky se představí 11. května. Loučňáček čeká v polovině června koncert se ZUŠ Pamfilia a TapTýda pilně nacvičuje filmové melodie pro červnové Notování Zábřehem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.