KULTURA

Loučňáček se raduje ze Zlatého pásma, uspěly i další sbory z našeho regionu

16. května 2018, 10:00, Roman Tyčka
Loučňáček se raduje ze Zlatého pásma, uspěly i další sbory z našeho regionu Loučná nad Desnou – Třináct sborů z celého Olomouckého kraje se letos zúčastnilo 28. ročníku celostátní přehlídky školních pěveckých sborů v uničovské koncertní síni. Téměř čtyři stovky zpěváčků se v pěti kategoriích ucházely o přízeň poroty, které předsedal uznávaný sbormistr Tomáš Motýl.

 Dětský sbor Loučňáček z Loučné nad Desnou pod vedením Petra Lukáše a Hany Svatoňové ve své kategorii získal cenu Zlaté pásmo. “Nečekal jsem to. Ocenění je pro nás velký úspěch. Od teď mohu naše zpěváky legálně oslovovat naše zlatíčka, protože si moc pěkným výkonem vyzpívali Zlaté pásmo a ve své kategorii zvítězili,” neskrývá radost sbormistr Petr Lukáš.
Loučňáček porotu zaujal čtyřmi písněmi - Svatá Kateřina, Čí to husičky, Dulcis Christe a Anička dušička. “Ze soutěže jsme odjížděli brzo, ještě před rozhodnutím poroty. Když jsme se dozvěděli, že jsme získali Zlaté pásmo, měli jsme ohromnou radost,“ líčí dojmy z vítězství členka sboru Zdeňka Králová.
Na soutěžní přehlídce v Uničově uspěly i další sbory z našeho regionu. Zlaté pásmo zdobí šumperský sbor Ptáčátka, který podal skvělý výkon pod vedením Pavly Zerzáňové a na soutěži zaujala porotu také Arrieta při ZUŠ Mohelnice.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.5.2018 09:29
Titulek: Loučňáček
Autor: Elf
11
Loučňáček si cenu skutečně zaslouží. Moc jim to přeji.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou pohádku ČERTÍ BRKO, kterou promítá šumperské kino OKO od 29. listopadu do 23. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Koho hraje Ondřej Vetchý v nové pohádce Čertí brko?

A) sluhu
B) knížete
C) lucifera

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele se zpěvačkou Live Foyn Friis, který se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro, vyhráli Alžběta Vévodová z Chromče, Marcela Haramiová ze Šumperka, Daniel Balcárek z Rapotína, Lenka Kubíčková z Mohelnice a Eva Valnohová ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).