KULTURA

Loučenská vločka nabídne hřejivé tóny

28. listopadu 2018, 11:00, Ondřej Polák
Loučenská vločka nabídne hřejivé tóny Loučná nad Desnou – Bez ohledu na počasí se na konci listopadu na Loučnou snese Vločka. Oblíbená a stále se rozrůstající přehlídka pěveckých sborů přivítá nejen dvě špičková tělesa z tuzemska, ale také soubor Schola Cantharel z Provence. Zatímco většina pořadů a workshopů bude ve čtvrtek 29. listopadu zaměřena na samotné pěvecké sbory, závěrečný koncert v pátek 30. listopadu je určen široké veřejnosti.

 “Vločka je o setkávání nás dospělých, kteří si vyměňujeme zkušenosti, a především o setkávání dětí. Hudba lidi sbližuje a děti díky ní rychle překonávají zábrany. Ze zkušenosti víme, že ani jazyková bariéra není překážkou,” popisuje smysl festivalu hlavní organizátor a sbormistr Petr Lukáš.
Kromě sborů z nejbližšího okolí, mezi které patří i šumperští Motýli, se festivalu zúčastní velmi úspěšný dětský pěvecký sbor Canto Náchod. Letošní ročník navíc ozdobí přítomnost francouzského hosta - sboru Schola Cantharel, se kterým dlouhodobě spolupracují jak Motýli Šumperk, tak loučenské sbory.
“Pro děti z Provence připravujeme bohatý program, ale přeci jen, největší atrakcí pro ně bude, pokud během jejich pobytu u nás napadne sníh. Ten je u nich doma vzácností,” řekla s úsměvem Jana Jurečková ze sboru TapTýda. “Doufám, že se nám podaří oplatit vřelé přijetí našich loučenských sborů, které jsme zažili ve Francii letos na jaře,“ doplnila Jurečková.
Závěrečný festivalový koncert pro veřejnost pod názvem Hřejivé tóny se uskuteční v pátek 30. listopadu od půl páté odpoledne v loučenském Skleníku. Posluchači uslyší stovky talentovaných zpěváků. Vstupné je dobrovolné.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.