KULTURA

Loučenská vločka nabídne hřejivé tóny

28. listopadu 2018, 11:00, Ondřej Polák
Loučenská vločka nabídne hřejivé tóny Loučná nad Desnou – Bez ohledu na počasí se na konci listopadu na Loučnou snese Vločka. Oblíbená a stále se rozrůstající přehlídka pěveckých sborů přivítá nejen dvě špičková tělesa z tuzemska, ale také soubor Schola Cantharel z Provence. Zatímco většina pořadů a workshopů bude ve čtvrtek 29. listopadu zaměřena na samotné pěvecké sbory, závěrečný koncert v pátek 30. listopadu je určen široké veřejnosti.

 “Vločka je o setkávání nás dospělých, kteří si vyměňujeme zkušenosti, a především o setkávání dětí. Hudba lidi sbližuje a děti díky ní rychle překonávají zábrany. Ze zkušenosti víme, že ani jazyková bariéra není překážkou,” popisuje smysl festivalu hlavní organizátor a sbormistr Petr Lukáš.
Kromě sborů z nejbližšího okolí, mezi které patří i šumperští Motýli, se festivalu zúčastní velmi úspěšný dětský pěvecký sbor Canto Náchod. Letošní ročník navíc ozdobí přítomnost francouzského hosta - sboru Schola Cantharel, se kterým dlouhodobě spolupracují jak Motýli Šumperk, tak loučenské sbory.
“Pro děti z Provence připravujeme bohatý program, ale přeci jen, největší atrakcí pro ně bude, pokud během jejich pobytu u nás napadne sníh. Ten je u nich doma vzácností,” řekla s úsměvem Jana Jurečková ze sboru TapTýda. “Doufám, že se nám podaří oplatit vřelé přijetí našich loučenských sborů, které jsme zažili ve Francii letos na jaře,“ doplnila Jurečková.
Závěrečný festivalový koncert pro veřejnost pod názvem Hřejivé tóny se uskuteční v pátek 30. listopadu od půl páté odpoledne v loučenském Skleníku. Posluchači uslyší stovky talentovaných zpěváků. Vstupné je dobrovolné.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.