ZPRAVODAJSTVÍ

Loštice se zlobí

31. ledna 2017, 07:00, Hana Písková
Loštice - Pořádně naštvaní jsou lidé v Lošticích. O tom, že tam Česká spořitelna plánuje zavřít v polovině března svoji jedinou pobočku, jsme už naše čtenáře informovali. Banka nejenže od svého záměru neustoupila, ale místo března zavřela už minulý týden. Navíc ve městě nezavede ani zvažovaný bankomat pro vklad hotovosti.

 Nic nepomohly snahy městského úřadu ani petice podepsaná dvanácti sty lidmi, potažmo klienty spořitelny, kteří vyjádřili svůj nesouhlas s uzavřením loštické pobočky. „Česká spořitelna je bohužel soukromý subjekt, jehož rozhodnutí jsme neměli šanci ovlivnit. Já si ale pořád stojím za tím, že činnost, které se banky věnují, spadá do kategorie služeb a lidé z tohoto sektoru by za svou prací neměli vidět jen čísla a zisk, ale především klienta,“ vyjádřila se k současné situaci starostka Loštic Šárka Havelková Seifertová.
Odteď už bude v Lošticích v rámci bankovních služeb sloužit jen klasický bankomat na náměstí Míru. „Usilovali jsme o to, aby Česká spořitelna zajistila pro naše město alespoň vkladový bankomat, ale ani to se nepodařilo. Zástupce společnosti tvrdil, že takový bankomat by byl ještě dražší než provoz klasické pobočky,“ dodala starostka.

Lidé mají obavy


V těchto dnech už lidem v Lošticích nezbývá nic jiného, než za vklady a dalšími bankovními službami dojíždět do Mohelnice. „Je to smutné. Tolik let tu lidé střádali právě do této společnosti a teď, když jsou důchodového věku, tak jim pobočku zruší. Nedávno jsem slyšel dva Pražáky ve vlaku, jak se podivovali nad tím, proč vůbec rychlík zastavuje v Mohelnici. Tak jsem si říkal, co všechno nám ještě v budoucnu zruší,“ říká jedenašedesátiletý Vladimír z Loštic.
Česká spořitelna odůvodňuje rušení poboček ve vesnicích a malých městech jejich malou vytížeností. Týká se to například i Libiny. Do budoucna se banka chce zaměřit především na on-line služby. Svoje pobočky plánuje výrazně omezit také Česká pošta. Tam, kde budou obce na poštách trvat, nezbude nic jiného, než aby jejich provoz platili ze svého, jako například v Petrově nad Desnou a Moravičanech.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 31.1.2017 11:13
Titulek: poděkování
Autor: aNONYM
70
Českou spořitelnu kontroloval do roku 2000 stát. Pak ji Zemanova vláda prodala Erste group. Loštice děkují Milošovi a rádi mu budou prohlašovat slávu, pokud je navštíví.
Reagovat
Datum: 1.2.2017 21:51
Titulek: Re: poděkování
Autor: Abraxaks
71
Za to nemůže Zeman jako takovej, u voleb ho nemusíš volit z titulu svého práva. Ale poděkuj tehdejší celé vládě, protože tam se zvedaly pracky co bude a nebude a hlavně poděkuj českému národu, který ty stejný swině ke korytům stále dokola volí. Kolik let vidíme, jak ČSSD, ODS, TOP a jiné, které stále dokola volíme, dělají pro nás opravdu to co chce národ, že?
Reagovat
Datum: 1.2.2017 22:49
Titulek: Re: poděkování
Autor: aNONYM
108
124
Důvod idiocie voličů, kteří to hází pořád té staré zlodějské pakáži, mi je opravdovou záhadou.
Reagovat
Datum: 1.2.2017 21:57
Titulek: Vivat Česká Spořitelna
Autor: Smyl Flek z Nohavic
96
Provoz bankomatu je dražší než provoz klasické pobočky? To si dělají srandu?
Myslím, že manažerům Spořky nějak nedochází, že jedním ze zásadních důvodů, proč u nich někteří lidi stále zůstávají, přestože jsou na trhu mnohem levnější a lepší banky, je právě to, že mají pobočku všude. Pokud se ztrátu zisků snaží kompenzovat tím, že budou rušit pobočky, bude to mít jedinej efekt - ještě větší ztrátu zisků. Jakmile si lidi zvyknou na to, že mají banku, která nemá v jejich městě pobočku, najednou zjistí, že tu pobočku na nic nepotřebujou. A pak můžou změnit banku na kteroukoliv jinou. Třeba nějakou, která pobočky nemá vůbec a tím pádem je mnohem levnější. Lépe řečeno - která je zadarmo.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.