SPORT

Losiny ve Šternberku

26. října 2011, 13:37, téma ŠACHY, Marek Malý
Velké Losiny - Dne 23. října se konalo druhé kolo krajského přeboru Olomouckého kraje. Losinský šachový klub se na svou další vítěznou výpravu (snad jich bude ještě hodně) tentokrát vydal do Šternberku. Zápas se konal v místním kulturním domě ve vcelku malé, ale příjemné místnosti.


Zápas pro nás nezačal vůbec dobře. Soupeř Igora Alfimova na třetí šachovnici zjevně neznal zahájení, Igor se toho pokusil rychle využít, ale bohužel už v desátém tahu přehlédl vazbu a ztratil figuru. Ale Igorovi chvíle ještě přijdou. 0:1. Rychle kontrovat se povedlo Svatopluku Hastíkovi na čtvrté desce. Ten soupeře jednoznačně a s přehledem přehrál a vcelku rychle vyrovnal stav zápasu. 1:1. Další půlbod přidal Patrik Gnida hrající na druhé šachovnici. Tomu se hrubě nepovedlo zahájení a musel soupeři přenechat iniciativu. Posléze mu zbyl izolovaný pěšec a trochu horší koncovka. Protihráči se však nechtělo tuto jistě zdlouhavou malou výhodu uplatňovat a nabídl remízu. Patrik se nebránil. 1,5:1,5. Jako další jsem dohrál já, zastupující IM Štěpána Žilku („plnohodnotná náhrada“) na reprezentativní první šachovnici. Já jsem toho v partii moc nevymyslel, a když už jsem konečně našel něco, na co to můžu vyhrát, tak jsem vyměnil moc figurek a zjistil, že je to remíza. 2:2. Vše se tedy rozhodovalo na posledních čtyřech deskách.

Na těch probíhaly nevyzpytatelné boje. Jako první z našeho vítězného kvarteta dohrála Nicola Lužíková na šesté šachovnici. Té se povedla velmi divoká partie, kterou měla nejdříve jasně vyhranou a pak jasně prohranou. Důležité však je, že na konci byla opět jasně vyhraná. Důležitý bod. 3:2. V podstatě v zápětí skóroval plným počtem bodů také Jiří Doležel na poslední desce. Partii jsem moc neviděl, ale jistě byla zajímavá. Viděl jsem pouze její konec, ve kterém náš hráč získal dámu za věž, což vedlo k následné rezignaci jeho protihráče. 4:2. Poté takticky remizoval Vladimír Bureš na sedmé desce v komplikované pozici, což nám zajistilo vítězství. 4,5:2,5. Celkový stav poté už pouze upravil Jakub Vaculík na páté šachovnici. Ten narazil na poněkud nerozhodného soupeře, který nad každým tahem partie strávil vcelku neobvyklé množství času, až mu nakonec onen čas došel. 5,5:2,5

Jsme rádi, že jsme zápas dokázali dovést do vítězného konce, a doufám, že v tom budeme i nadále pokračovat.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).