SPORT

Losiny na MČR v Blesku

20. prosince 2011, 21:09, téma ŠACHY, rejdakce
Dne 17. prosince proběhlo tradiční mistrovství České republiky v bleskovém šachu v kategoriích muži, ženy a junioři v pěkném prostředí Kongresového centra ČVUT. Letos se na něj dostali i losinští šachisté Nicola Lužíková a Marek Malý. Nicola na divokou kartu do kategorie žen a Marka Malého nominoval Olomoucký kraj do kategorie juniorů.

Nicola Lužíková  byla v tvrdé konkurenci nejlepších žen z republiky nasazená jako třetí od konce a podávala po celou dobu výborné výkony  a dokázala porazit i několik o dost silnějších hráček.  Nakonec z toho bylo pěkných 5 bodů ze 13 a lehký posun vpřed oproti nasazení.
 

Marku Malému se podařilo porazit řadu silnějších hráčů a situace vyústila tak, že  v posledním kole bojoval o postup do semifinále mezi nejlepší čtyři. Avšak i přes materiální výhodu věže  partii bohužel (i díky časové tísni) prohrál. "Před začátkem jsem si nedělal žádné ambice na úspěch, protože prosadit se v tak vyrovnaném poli hráčů je nesmírně obtížné. Po skončení jsem se dozvěděl, že bod by mě posunul na 4. místo. Turnaj jsem hrál v kategorii juniorů naposled, takže mě to docela mrzí. I tak jsem se sedmi a půl body skončil desátý, což bylo o deset míst lepší než mé nasazení," sdělil Marek Malý


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).